Supiköögis käib kõhutäit saamas üha rohkem lastega peresid

Kuigi keskmine palk kasvab Eestis jõudsalt, on viimase aasta jooksul suurenenud ka nende inimeste arv, kellel ei jätku raha toidu jaoks ning kes saavad kõhu täis supiköögis. Päästearmee Paljassaare keskusesse minnakse suppi sööma üle terve linna ning viimasel ajal käib seal arvukalt ka lastega peresid.

Päästearmee Paljasaare rehabilitatsioonikeskuses elab hetkel ligi 20 meest, kelle üheks tööks on abistada toidu valmistamisel. Kui nädalavahetusel sööb seal vaid keskuse oma rahvas, siis teisipäeval ja neljapäeval on supiköök kõigile avatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõik korraga sööma ei mahu ning oma aega tuleb oodata järjekorras.

Keskuse juhataja Erkki Lehtineni sõnul on kuu lõpupoole seal suppi ootamas kuni 170 inimes. Abivajajate arv on kasvamas.

"Kui nii hästi hinnanguliselt pakkuda, siis just lastega perede osakaal on suurenenud ja keskealiste osakaal - 40. ja 50. aastates inimesed. Kui sa näed tema välimusest, et tõenäoliselt ta ikkagi kuskil töötab või mingisuguseid töid teeb, just nende osakaal on suurenenud," rääkis Lehtinen.

Rahvast käib päästearmee supiköögis tervest linnast. Kuigi raha võib olla vähe ja kõht tühi, on paljude jaoks piinlik minna supijärjekorda seisma. Samas on Paljasaare kant üsna kauge koht, kuhu naabri pilk ei ulatu ja kuhu saab minna nii, et jääd tundmatuks. Seal nime ja palganumbrit ei küsita.

"Ilmselt see suhteline eraldatus asupaiga osas ka toetab pöördujate arvu kasvule kaasa, et kui inimene tuleb tinglikult öeldes Lasnamäelt, siis ta tuleb sellisesse turvalisse kohta, suhteliselt kaugele oma Lasnamäe korterist ja võib arvata, et keegi teda siin ära ei tunne," arvas Lehtinen.

Rehabilitatsiooniprogrammis osalejad, kes keskuse majas elavad, vaatavad nädalavahetusel filme ning kuulavad psühholoogi nõuandeid. Argipäeviti on nende ülesandeks supiköögis abistamise kõrval ka küttepuude lõhkumine. Alkoholi- või narkosõltuvusega mehed on läinud sinna vabatahtlikult ja ka teistest linnadest.

Pärast programmi läbimist jäävad mitmedki neist vabatahlikuna teisi aitama.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: