MTA tagastas teisipäeval enammakstud tulumaksu ligi 30 000 inimesele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sajaeurone rahatäht.
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas teisipäevast tulumaksu tagasi maksmist ning esimesel päeval tagastati 29 973 inimesele kokku 12,7 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Kolmapäeval on plaanis tulumaksu tagastada 29 966 inimesele, summas 12,1 miljonit eurot. Maksu- ja tolliameti teatel on siiani kõik toiminud tõrgeteta.

Teisipäeva hommikuse seisuga oli MTA-le esitatud 517 231 deklaratsiooni, mille alusel on tagasimakstav summa on 143 miljonit eurot ja juurdemaksmisele kuuluv summa 12,1 miljonit eurot.

Praeguseks esitatud deklaratsioonide järgi võtab tulumaksu tagastamine aega kuni kolm nädalat.

Märtsis teavitab MTA eraldi veel neid inimesi, kes kasutasid eelmisel aastal maksuvaba tulu lubatust vähem või rohkem, kuid pole siiani deklaratsiooni esitanud. "Kuna osad inimesed ei ole pidanud varem tulusid deklareerima, siis tuletame inimestele meelde, et veel 1. aprillini saab seda teha," lisas Udde.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest, välisriigis saadud tulu ning kui deklareerija on mitteresident, siis on tähtpäevaks 1. oktoober.

Eelmisel aastal tulu saanud inimestest kasutas maksuvaba tulu ettenähtud mahus 42 protsenti ehk 415 000 inimest, 52 protsenti tulusaajatest ehk 519 000 inimest kasutasid maksuvaba tulu lubatust vähem ning 6 protsenti ehk 62 000 inimest lubatust rohkem.

Käesoleva aasta tuludeklaratsioonis on maksuvaba tulu aastas 6000 eurot, varem oli see 2160 eurot. Tuluvahemikus 14 400 kuni 25 200 eurot väheneb maksuvaba tulu nullini.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: