Venezuela opositsioonijuht kohtub Brasiilia presidendiga

{{1551293340000 | amCalendar}}
Juan Guaido
Juan Guaido Autor/allikas: Jimmy Villalta/Zumapress/Scanpix

Venezuela opositsioonijuht Juan Guaidó kohtub kolmapäeval Brasiilias sealse presidendi Jair Bolsonaroga, teatasid kolmapäeval allikad mõlemast leerist.

Guaidó, keda tunnustavad ajutise presidendina 50 riiki, sõidab Brasiilia pealinna Brasíliasse Colombiast. Ta on viibinud seal alates reedest, hoolimata Venezuela sotsialistist presidendi Nicolás Maduro režiimi kehtestatud reisikeelust.

Brasiilia ja Colombia on Guaidó liitlased, kes on oma territooriumil hoidnud humanitaarabi, mida too soovib Venezuelasse toimetada. 

Nädalavahetusel ei õnnestunud tal seda teha, sest Maduro korraldusel kehtestatud sõjaväeblokaad püsis kindlalt. 

Guaidó osales esmaspäeval Bogotás piirkondlike liitlaste nõndanimetatud Lima rühma kohtumisel, pärast mida lubas ta ähvardustest hoolimata koju naasta. 

Venezuela vaevleb humanitaarkriisis, mis on jätnud miljonid inimesed vaesusse. Krooniline nappus on nii ravimitest kui toidust. 

USA soovib Venezuela asjus ÜRO Julgeolekunõukogu hääletust

USA soovib neljapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu hääletust resolutsioonikava üle, millega kutsutakse üles "vabade, õiglaste ja ausate" valimiste korraldamisele Venezuelas ja humanitaarabi vaba liikumist riigis, teatasid diplomaadid.

Ühtlasi väljendatakse selles sügavat muret Venezuela julgeolekujõudude vägivalla ja ülemäärase jõu kasutamisega seoses rahumeelsete protestijate vastu.

Venezuela presidendi Nicolás Maduro režiimi toetaja Venemaa paneb resolutsioonile kõige tõenäolisemalt veto.

Venezuela välisministeerium kutsus kolmapäeval üles otsekõnelustele Maduro ja Donald Trumpi vahel, et arutada kriisi lahendamist, kuid opositsiooni toetav Valge Maja lükkas selle kohselt tagasi.

USA on asunud juhtima diplomaatilist kampaaniat Venezuela opositsioonijuhi Juan Guaidó toetuseks. End ajutiseks presidendiks kuulutanud Guaidód toetab 50 maailma riiki.

Maduro süüdistab Ühendriike humanitaarabi kasutamises poliitilise relvana eesmärgiga ta kukutada.

Arreaza kutsus ÜRO inimõigusvolinikku Michelle Bachelet'd Venezuelat külastama, et hinnata ÜSA sanktsioonide mõju.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: