Hiina mõistis uimastismugeldamise eest surma veel ühe kanadalase

Kanada saatkond Pekingis.
Kanada saatkond Pekingis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hiina kohus mõistis teisipäeval Kanada ja Hiina diplomaatiliste pingete taustal uimastismugeldamise eest surma teisegi kanadalasest mehe.

Guangdongi provintsi kohus otsustas, et kanadalane Fan Wei ja veel kümme inimest, nende seas üks ameeriklane ja neli mehhiklast, kuulusid rahvusvahelisse uimastisündikaati, mis tegutses 2012. aasta juulist novembrini Taishani linnast.

Rühm tootis ja müüs 6,34 kilo metamfetamiini ja 366 grammi dimetüülamüülamiini, mida kasutatakse aktiivsus- ja tähelepanuhäire, kaalulangetamise ja spordivormi suurendamise puhul, ütles Jiangmeni teise astme rahvakohus.

Surma mõisteti Fan ja üks hiinlasest mees, kes etendasid operatsioonis võtmerolli, lisas kohus.

"Müüdud ja toodetud uimastite hulk oli äärmiselt suur ning kuriteod äärmiselt rasked," seisis kohtu teates.

Ülejäänud välismaalased mõisteti tingimisi surma ning karistust võib pärast kahe aasta möödumist oodata eluaegseks vangistuseks muutmine. Ülejäänud mehed mõisteti vangi.

Neil on otsuse vaidlustamiseks aega kümme päeva.

Fan on tänavu juba teine Hiinas surma mõistetud kanadalane.

Jaanuaris mõistis Hiina kohus surma Robert Lloyd Schellenbergi, kes oli vaidlustanud talle varem uimastismugeldamise kaasuse raames määratud 15-aastase vangistuse.

Hiina sõnul oli ta võtmeosaline rahvusvahelises uimastismugeldamise sündikaadis, kuid Schellenberg väidab, et ta külastas Hiinat turistina.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: