Hotellides jaanuaris peatunud turistide arv suurenes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hotell.
Hotell. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti majutusettevõtetes peatus jaanuaris kokku 208 000 sise- ja välisturisti, mis on üks protsent rohkem kui 2018. aasta samas kuus, teatas statistikaamet. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

Jaanuaris peatus majutusettevõtetes 114 000 välisturisti ehk neli protsenti vähem kui eelmise aasta jaanuaris.

68 protsenti ehk 77 000 turisti saabus Soomest ja Venemaalt. Aastataguse ajaga võrreldes on mõlemast riigist saabunud turistide arv vähenenud vastavalt 19 protsenti ja neli protsenti.

Läti turiste peatus majutusettevõtetes kaheksa protsenti rohkem. Rohkem turiste saabus ka teistest Euroopa riikidest – Rootsist, Leedust, Suurbritanniast, Saksamaalt ja Norrast. Aasia turistide arv jäi mullusele tasemele.

72 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna. Seitse protsenti peatus Pärnu majutusettevõtetes ning Tartu linna ja Ida-Viru maakonnas kummaski kuus protsenti. 64 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 28 protsenti tööreisil.

Jaanuaris peatus majutusettevõtetes 95 000 siseturisti ehk üheksa protsenti rohkem kui 2018. aastal. 59 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 25 protsenti tööreisil.

Majutusteenuseid kasutanud siseturistidest peatus Harju maakonnas 31 protsenti, Tartu ja Pärnu maakonnas vastavalt 15 protsenti ja 14 protsenti ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti. 

Külastajatele pakkus teenust 999 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 47 000 voodikohta. Tubadest täideti 36 protsenti ja voodikohtadest 27 protsenti.

Keskmiselt maksis ööpäev majutusettevõttes 37 eurot ehk sama palju kui 2018. aasta jaanuaris. Harju maakonnas maksis ööpäev 43 eurot, Tartu maakonnas 37 eurot, Ida-Viru maakonnas 33 eurot ja Pärnu maakonnas 27 eurot.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: