Majutusasutustes peatunute arv kasvas tänu siseturistidele

Foto: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel peatus tänavu veebruaris majutusettevõtetes kokku 219 000 sise- ja välisturisti, mis on neli protsenti rohkem kui 2018. aasta veebruaris. Eelmise aasta veebruariga võrreldes suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistide arv vähenes veebruaris neli protsenti. Välisturistid moodustasid 51 protsenti turistide koguarvust. Kokku kasutas 2019. aasta veebruaris majutusasutuste teenuseid 111 000 välisturisti. 46 protsenti välisturistidest saabus Soomest, 12 protsenti Venemaalt ning kümme protsenti Lätist. Aastaga võrreldes jäi Soomest saabunud turistide arv mullusele tasemele, Venemaalt saabunud turistide arv vähenes viiendiku võrra ning Lätist tulnud turistide arv kasvas. Rohkem turiste saabus ka Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 62 protsenti tuli Eestisse puhkama, 31 protsenti oli tööreisil ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks muu põhjus. Ligi kolm neljandikku välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna.

Veebruaris peatus majutusettevõtetes 108 000 siseturisti ehk 15 protsenti rohkem kui 2018. aasta veebruaris. 63 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 23 protsenti tööreisil. Majutusteenuseid kasutanud siseturistidest peatus Harjumaal 27 protsenti, Pärnu ja Tartu maakonnas vastavalt 16 ja 14 protsenti, Ida-Viru maakonnas 11 protsenti ning Valga maakonnas seitse protsenti.

Üle Eesti pakkus oma teenust 953 majutusettevõtet. Keskmine ööpäevahind majutusettevõttes oli 36 eurot ehk sama palju kui eelmise aasta veebruaris.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: