Hinnatõus Eestis vähendab pidevalt Soome turistide arvu

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Eestit külastanud Soome turistide arv vähenes mullu juba teist aastat järjest. Kui veel 2016. aastal ööbisid soomlased Eestis 1,76 miljonit korda, siis eelmisel aastal 200 000 korda vähem.

Laevafirma Tallink juht Paavo Nõgene kinnitab, et ka nende laevadel reisis mullu 100 000 soomlast vähem kui aasta varem.

"Kokku üheksa protsenti eelmisel aastal majutusid Eestis soomlased vähem, mis tegelikult on üle 81 000 majutuskorra. 81 000 majutuskorda Eesti Ettevõtluse Sihtasutuse (EAS) statistikale tuginedes jäi Eestil saamata sealt üle 20 miljoni erinevaid tulusid, siis erinevaid makse."

Nõgene ütles, et soomlaste vähese huvi põhjusena võib näha nii nende huvi kasvu muude sihtkohtade vastu kui lihtsalt mullust sooja suve, kuid suur roll on siiski hinnatõusul.

"Eestis olemine on muutunud kallimaks. Ükskõik millistest kallimaks läinud teenustest me räägime, siis üle ega ümber ei saa me maksupoliitikast, millel ükskõik, kas me soovime seda tunnistada või ei soovi, on oma mõju," räägis Nõgene.

Ka hotellide ja restoranide liidu juhatuse esimehe Verni Loodmaa hinnangul peletab soomlasi Eesti elukalliduse kasv.

"Ma olen kaugel sellest, et arvata, et see pole põhjus, aga ma arvan, et me kindlasti peame ikkagi Soomes järgmisele põlvkonnale, kes Eestis on käinud vähem ka Eestit rohkem tutvustama," lausus Loodmaa.

EAS-i turismiarenduskeskuse juht Margus Sameli omalt poolt just seda lubabki.

"Põhiasi, mida meie saame teha omalt poolt paremaks, on taas hakata soomlastega palju rohkem suhtlema. Meil on tegelikult, mida neile pakkuda - meil on uusi atraktsioone, objekte jne. Me lihtsalt peame paremini kommunikeeruma," tõdes Sameli.

Kuivõrd soomlasi on välisturistide üldarvust pea 40 protsenti, näitas protsendi võrra vähenemist kokkuvõttes ka välisturistide üldnumber.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: