Suurbritannia lükkas tagasi EL-i ettepaneku Põhja-Iirimaa küsimuses

Suurbritannia ei toeta Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier´i ettepanekut jätta Põhja-Iirimaa Brexiti järel ühenduse tolliliitu.

Michel Barnier tegi reedel ettepaneku pärast 27 liikmesriigi suursaadikuga arutelu, kuid London otsustas selle tagasi lükata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suurbritannia Brexiti minister Stephen Barclay ütles, et selline ettepanek seab kahtluse alla Ühendkuningriigi terviklikkuse ning selle asemele tuleb leida mõlemale poolele sobiv lahendus.

Euroopa Liidu ja Suurbritannia lahutusleppe heakskiitmine Briti parlamendis on takerdunud vastuolulise Iiri piiri kaitsemeetme taha, millega tahetakse vältida piiritaristu rajamist Euroopa Liidu liikme Iirimaa ja Ühendkuningriiki kuuluva Põhja-Iirimaa piirile. Briti parlament hääletab Brexiti leppe üle uuesti teisipäeval.

Suurbritannia konservatiivide fraktsioonide liider Andrea Leadsom ütles, et nad loodavad selle hääletuse võita. "Loodame, et suudame selle hääletuse võita, kuid see sõltub tegelikult Euroopa Liidu tahtest suhtuda tõsiselt peajuristi ja Brexiti ministri põhjalikult läbimõeldud ettepanekutesse, mis on Euroopale viimaste päevadega esitatud," ütles Leadsom.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: