Ida-Viru tuntud keskerakondlased pole valitsusliidust EKRE-ga vaimustatud

Evi Paasmäe.
Evi Paasmäe. Autor/allikas: ERR

Keskerakonna Ida-Viru piirkonna esimees Eevi Paasmäe ja Yana Toomi asendusliige riigikogus Dmitri Dmitrijev on skeptilised Keskerakonna, EKRE ja Isamaa võimaliku võimuliidu suhtes, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Paasmäe rääkis ajalehele, et  kui ta valimiseelsel ajal kohtus Ida-Virumaal oma  potentsiaalsete valijatega, siis nende sõnum oli EKRE suhtes eitav.

"Kui Keskerakond leiab võimaluse EKRE-ga edasi minna, siis see on Keskerakonna valik. Ma ei ole sellest eufoorias, ei plaksuta käsi kokku, et tegime ära ja saame valitsusse, pealegi pole me seda veel saanud. Pigem oleksin ettevaatlik," sõnas ta. 

Paasmäe avaldas lootust, et kui Keskerakonna, EKRE ja Isamaa poolt peaks koalitsioon sündima, siis ei kuku neist erakondadest ära saadikuid, kes on selle võimuliidu vastu.

"Istusin kaheksa kuud riigikogus selle 50 häälega, ma  tean, mida see tähendab, kus kramplikult jälgisime, et kõik oleksid kohal. Selline pidev arvutamine ei tule ka kasuks," rääkis Paasmäe, kes oli alates 2018. aasta suvest riigikogus Jõhvi vallavanema Martin Repinski asendusliige.  

Paasmäe sõnul lubas Keskerakond lahendada halli passiga inimeste küsimuse. "EKRE seisukoht on selles osas teistsugune. Lisaks on maksusoodustused ja toetused pensionäridele ja lastele. EKRE-l on oma suured lubadused - kust selleks kõigeks raha võtta?" arutles ta, lisades samas Jüri Ratase kohta, et ükski peaminister, kes on sellel toolil juba istunud, ei taha seda tooli kaotada. 

Ka Dmitri Dmitrijev, kellest saab tõenäoliselt Euroopa parlamendi liikme Yana Toomi asendusliige riigikogus, nagu ta oli seda ka eelneval neljal aastal, sõnas, et tema  eelistus oli teha koalitsioon Reformierakonnaga.

"Ma ei kujuta seda ette!" kostis Dmitrijev vastuseks küsimusele, kuidas ta kavatseb EKRE-ga võimuliitu minekut selgitada oma valijatele, kellest suurem osa elab Ida-Virumaal Kiviõli linnas.

Paasmäe ütles, et kutsus neljapäeva õhtuks kokku Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhatuse, kus on kavas arutada uue koalitsiooni loomise küsimust. 

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: