Jüri Luik ei pea Isamaa, Keskerakonna ja EKRE võimuliitu tõenäoliseks

Erakonda Isamaa kuuluv kaitseminister Jüri Luik ütles, et Keskerakonna, Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioon pole kuigi tõenäoline, aga kui see peaks sündima, siis tema ennast selle valitsuse ministrina ei näe.

Praegu Eesti poliitikas toimuvat peab Luik olukorraks, kus tegelikult jätkuvad läbirääkimised Eestile sobiva valitsuse moodustamiseks. "Kuidas need läbirääkimised lähevad, millised parteid täpselt koalitsiooni moodustavad, on minu arvates praegu veel kaugelt väga raske öelda. Mingil juhul ei saa öelda, et selline koalitsioon, kuhu kuuluvad väga eripalgelised parteid, väga eripalgeliste suundadega, et see oleks asi, mis kindlasti õnnestuks," sõnas Luik.

Kaitseministri sõnul on koalitsioonilepingu puhul kõige olulisem, et ta ei ole mitte konservatiivne või liberaalne, vaid et seal on tagatud kõik põhilised õigused, demokraatliku vabadused, nagu on kohane ühele Euroopa riigile.

"Mina isiklikult ei pea väga tõenäoliseks, et see koalitsioon sünnib, sest vastuolud on liiga suured ja ma ausalt öeldes ei pea ka tõenäoliseks, et mina oleksin uue valitsuse liige antud koalitsiooni puhul."

Luik sai Isamaa nimekirjast riigikogu valimistel kõige enam hääli: 4806.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: