ALDE fraktsiooni juht kutsus Ratast üles EKRE-koalitsioonist loobuma

{{1552472400000 | amCalendar}}
Foto: PA Pictures/Scanpix

Väljaanne Politico edastab, et Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt saatis teisipäeval Eesti peaministrile ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele e-kirja, milles kutsus üles loobuma plaanist moodustada valitsuskoalitsioon, kuhu kuulub Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Politico on e-kirja sisuga tutvunud ja märgib, et kirjas palub Verhofstadt Ratast tungivalt mitte moodustada koalitsiooniga EKRE-ga, mida Belgia endisest peaministrist eurosaadik nimetab "paremäärmuslikuks erakonnaks, mis meenutab Euroopa fašistlikke režiime".

ALDE fraktsiooni esimehe arvates oleks selline koostöö "kahjulik Eesti ühiskonnale ja riigi geopoliitilisele positsioonile ning põhjustaks korvamatut kahju meie suurepärasele koostööle liberaalses perekonnas".

Ratas: Brüssel ei peaks Eestile ette kirjutama, milline on meie koalitsioon

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Brüssel ei peaks Eestile ettekirjutusi tegema.

"Ma olen päris mitme ALDE peaministriga olnud ühenduses ja nad on avaldanud toetavaid sõnumeid. Ma arvan, et Brüssel ei peaks nüüd ette kirjutama Eestile, et missugune on meie uus koalitsioon. Eesti inimesed, meie kõrgem võim on näidanud, kuidas nad soovivad näha 14. koosseisu ja me lähtume sellest, mida Eesti inimesed on ütelnud," kommenteeris Ratas ERR-ile.

Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon (ALDE) koosneb liberaalsest Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusest ja tsentristlikust Euroopa Demokraatlikust Parteist. Eestist on ALDE liikmed nii Ratase juhitav Keskerakond kui ka Kaja Kallase Reformierakond.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: