Kõlvart EKRE seisukohtadest: nende lähenemisviisiga ei saa riiki hallata

Mihhail Kõlvart valimiskampaaniat tegemas. Tagaplaanil Kadri Simson ja Mihhail Korb.
Mihhail Kõlvart valimiskampaaniat tegemas. Tagaplaanil Kadri Simson ja Mihhail Korb. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu esimehe Mihhail Kõlvarti sõnul peab Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) koalitsioonikõnelustel seniseid väljaütlemisi pehmendama.

"Tuleb tunnistada, et minu jaoks on koostöö nendega väga kaheldav, sest selle partei juhtide avalduste kohaselt ei saa öelda, et neil on arusaam, et iga Eesti ühiskonna liige on väärtus. Sellise lähenemisviisiga ei saa riiki juhtida," rääkis Kõlvart venekeelsele "Aktuaalsele kaamerale".

Poliitik ei andnud otsest vastust küsimusele, kuidas Keskerakonna venekeelsed valijad reageeriksid võimalikule koalitsioonile EKRE-ga.

"Me ei saa praegu rääkida koalitsioonilepingust kindlas kõneviisis, kuna alles järgnevad tegevused määravad tulevase valitsuse poliitika. Ma tahaksin näha, et EKRE suudab ära kuulata teised koalitsioonipartnereid. Ja mis on kõige tähtsam - nende enda retoorika pehmendamine," rääkis Kõlvart, märkides, et selline koalitsioon tundub talle isiklikult kahtlane.

Kõlvart hääletas koos Yana Toomi, Vadim Belobrovtsev ja Raimond Kaljulaidiga Keskerakonna juhatuses EKRE-ga võimuliidu moodustamise vastu.

"Esimest korda pärast Eesti iseseisvuse taastamist on 65 protsenti riigikogust parempoolsete parteide esindajad. Ainult 35 protsenti peegeldab tsentristlikku või vasakpoolset ideoloogiat. Ideaaljuhul soovib Keskerakond luua koalitsiooni sotsiaaldemokraatidega ja meile sobiks ka Eesti 200 vaated," arutles Kõlvart.

Riigikogu valimistel 17 075 häält kogunud Kõlvart kordas, et tema riigikokku minek sõltub koalitsioonikõnelustest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: