X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ratas: kas Keskerakond läheb lõhki? Need kuuldused on liialdatud

{{1552390080000 | amCalendar}}

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on kuuldused Keskerakonna lõhkiminekust EKRE-ga koalitsiooni tegemise pärast liialdatud. Ratas väitis ka, et tema eesmärk pole kinni hoida peaministritoolist ja -kabinetist.

Ratas ütles pärast kohtumist EKRE esimehe Mart Helme ja Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederiga, et esimesel kohtumisel lepiti kokku ennekõike tehnilised detailid, kuidas edasi minna ning sisulistest asjadest tehti vaid üks põhimõtteline otsus, et loodav koalitsioon toetab Eesti kuulumist Euroopa Liitu ja NATO-sse.

Rääkides Keskerakonna seest tulevast teravast kriitikast EKRE-ga koalitsioonikõneluste alustamise osas ja konkreetselt Raimond Kaljulaidi otsusest erakonna juhatusest lahkuda, märkis Ratas, et plaanib sel teemal Kaljulaidiga kohtuda.

"Raimond Kaljulaid sai riigikogu valimistel Põhja-Tallinnas suure toetuse, aga suur osa sellest toetusest tuli ka sellest, milliste seisukohtade eest on seisnud Keskerakond. /.../ Oluline on see, et Keskerakond suudab oma põhimõtete eest seista. Jüri Ratas ei hoia kinni ei oma toolist ega kabinetist. Ja ei ole välistatud, et Keskerakond on opositsioonis. Aga täna me ehitame koalitsiooni. Aga kas erakond läheb lõhki, need kuuldused on liialdatud," kinnitas Ratas.

Ratas kordas taas, et Reformierakonnaga ühise koalitsiooni tegemisel sai saatuslikuks Reformierakonna jäikus hoida kinni oma maksuplaanist, mis Ratase väitel paneks 250 miljonit eurot vaid jõukate valijate kaardile. Ratase väitel küsis ta Kaja Kallaselt vähemalt neli korda, kas Reformierakond jääb sellele nõudmisele kindlaks ja vastus oli alati jaatav.

Helme: Kõlvartit ei pea Eesti poliitikast välja lõikama

EKRE esimehelt Mart Helmelt küsiti, kuidas ta suhtub koalitsiooni, kuhu kuulub Keskerakonna poolt Mihhail Kõlvart. Helme vastas, et Keskerakonnal on kõva vene pool ja ka seda peab keegi esindama.

"Me juba poolteist aastat istume Tallinna linnavolikogus Kõlvarti kui volikogu esimehega ühe laua taga. Ma ei saa öelda, et me peame Mihhail Kõlvarti Eesti poliitikast välja lõikama," sõnas Helme.

Helme nuhtles ka ajalehti ja neis ilmunud juhtkirju, nimetades viimastes avaldatud seisukohti hüsteerilisteks.

"Kui 100 000 valijat on valinud EKRE, siis on meil legitiimsed õigused olla valitsuses. See kehtib ka Keskerakonna kohta vaatamata sellele, et nende valijate seas on palju vene rahvusest inimesi. Kaja Kallase eestvedamisel meedias levitatav jutt, nagu me kavatseks kõike hakata lõhkuma - astuda välja Euroopa Liidust ja NATO-st -, see kõik ei vasta tõele. Me kavatseme valitsuses tõestada, et kõik need, kes neid lugusid levitavad, on aastate jooksul valetanud," sõnas Helme.

Koalitsioonikõnelustel jätkatake juba teisipäeva õhtul neljaliikmeliste delegatsioonidega ning esimese teemana tuleb arutusele välis- ja kaitsepoliitika.

Isamaa, Keskerakond ja Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) alustasid Toompea lossis teisipäeval kõnelusi uue koalitsiooni moodustamiseks. Delegatsioone juhivad Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas, Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: