Presidendi vastu protestijad hõivasid ajutiselt Serbia Televisiooni hoone ({{commentsTotal}})

Presidendivastane meeleavaldus Belgradis.
Presidendivastane meeleavaldus Belgradis. Autor/allikas: OLIVER BUNIC/AFP/Scanpix

President Aleksandar Vucici vastased meeleavaldajad hõivasid laupäeva õhtul lühikeseks ajaks Serbia Televisiooni hoone Belgradis ja üritasid pääseda otse-eetrisse, see neil aga ei õnnestunud.

Hõivajate kinnitusel ei anna Serbia ajakirjandus neile presidendiga võrdselt sõna, mistõttu ongi protestijate ainus võimalus püüda oma sõnumiga ise eetrisse saada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meeleavaldused Belgradis jätkusid pühapäevalgi ning jätkuvad ka praegu, telemajja tungida pole protestijad siiski rohkem üritanud.

Presidendi vastu avaldatakse meelt juba detsembrist peale ning meeleavaldajate teatel pole televisioon möödunud nelja kuu jooksul nende seisukohta veel kordagi küsinud. President ja ministrid saavad eetriaega aga pidevalt. Nagu protestijate sõnade kinnituseks, ilmus Vucic pühapäevalgi tele-eetrisse ning mõistis protestijate telemajja tungimise hukka.

"Serbia ei luba kedagi vägivallaga ähvardada. Igaüks, kes arvab, et huligaansus, vägivald, inimeste ründamine, ka füüsiline ründamine, aitab saavutada
poliitilisi eesmärke, eksib," lausus Vucic.

Telemaja vallutamine pole Serbia protestijate jaoks uus võte, 19 aasta eest suudeti just telemaja hõivamise abil võimult kukutada autoritaarne president Slobodan Milosevic.

Vucic on öelnud, et tema peamiselt valimisreformi nõudvaile meeleavaldajaile järele anda ei kavatse, tulgu neid tänavale kasvõi viis miljonit. Vucici sõnul oodaku need, kes temast lahti tahavad saada, tuleva aasta valimisteni. Tegu on küll parlamendivalimistega, mille tulemuste tõttu Vucic tegelikult ametist lahkuma ei pea.

Oma valitsejatega pole praegu rahul aga suur osa Balkani poolsaare elanikest, sest peale Serbia toimuvad juba mõnda aega ulatuslikud meeleavaldused ka naaberriikides Montenegros ja Albaanias.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: