Riigikogu fraktsioonid kolivad

Riigikogu fraktsioonid, mille kohtade arv valimiste järel märgatavalt muutus, valmistuvad kolima. Oma kabinetist lahkub ka riigikogu esimees Eiki Nestor, kes järgmisesse riigikogu koosseisu ei pääsenud.

Seni seitsme saadikuga riigikogus esindatud olnud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon sai valimistel 19 kohta ning vajab nüüd suuremaid ruume. Need saab EKRE Sotsiaaldemokraatlikult Erakonnalt (SDE), millel hakkab senise 14 koha asemel uues riigikogu koosseisus olema kümme kohta.

Sotsid omakorda hõivavad kuueliikmelise Vabaerakonna fraktsiooni ruumid, mis järgmisse riigikokku enam ei pääsenud.

Reformierakonna, Keskerakonna ja Isamaa fraktsioon jäävad tegutsema samadesse ruumidesse, kus nad töö lõpetanud riigikogu koosseisu ajal olid.

Tavapäraselt koosnevad fraktsioonide ruumid nõupidamistelauda sisaldavast toast ning nõunike ja sekretäride töökohti mahutavatest ruumidest. Lisaks on saadikutel ka oma töökabinetid.

Tubade seisukord on erinev, neid remonditakse suvel ning tavapäraselt nii, et uuendatakse kõige kehvemas seisus olevaid ruume. Seekord peaks remonti minema senised sotside fraktsiooni ruumid, kuhu nüüd asuvad EKRE liikmed. Huvitava kokkusattumusena kasutasid ka EKRE praeguseid ruume varasemalt sotsiaaldemokraadid.

EKRE seniseid ruume hakatakse ilmselt kasutama nõupidamisteks või mõne komisjoni tööruumina.

Oma kabinetist lahkub ka alates 2014. aasta 20. märtsist riigikogu esimehe kohal töötanud sotsiaaldemokraat Eiki Nestor. Riigikogu staažikaim liige jäi uuest parlamendikoosseisust välja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: