Nestor kolis Hiiumaale ja loobus kohast Tallinna linnavolikogus

"Otse uudistemajast": Eiki Nestor Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogust välja jäänud sotsiaaldemokraadist eelmine riigikogu esimees Eiki Nestor registreeris enda elukoha Tallinnast Hiiumaale ja lahkus seetõttu ka Tallinna volikogust.

Tallinna valimiskomisjon luges Nestori volitused linna­volikogu liikmena lõppenuks seoses rahvastikuregistris püsiva elukoha registreerimisega Tallinnast välja, teatas Hiiu Leht.

Nestori volitused Tallinna linnavolikogu liikmena olid seni peatatud ja ta oleks pidanud neid 1. aprillil uuendama, kuid ta loobus sellest, ütles sotside fraktsiooni nõunik Joosep Vimm pühapäeval ERR-ile. Nestori asendusliige on Kadri Kõusaar.

 Nestor oli üks kõige pikema staažiga riigikogu liige, olles kuulnud kõikidesse selle koosseisudesse alates 1992. aastast .

Nestor kandideeris ka 3. märtsil toimunud XIV riigikogu valimistel, kuid esmakordselt 27 aasta jooksul ei osutunud valituks. Ta kogus Jõgeva- ja Tartumaa valimisringkonnas kandideerides 1491 häält.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: