Galerii: koalitsioonitegijad kohtusid diplomaatidega

{{1552480800000 | amCalendar}}

Võimuliitu kokku panna üritavad Keskerakonna, EKRE ja Isamaa esindajad korraldasid kohtumise Eestis resideeruvate suursaadikutega, et tutvustada neile teisipäeval vastu võetud ühisavaldust välis- ja julgeolekupoliitikas.

Keskerakonna juhatuse liige, asespiiker Enn Eesmaa rõhutas, et juhul, kui luuakse uus valitsuskoalitsioon Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vahel, jätkub Eesti välispoliitiline joon ning tihe koostöö nii Euroopa Liidu, NATO kui ka ÜRO partneritega.

Eesmaa sõnul on Eestis praegu ka neid poliitilisi jõude, kes on eelistanud välispartnerite silmis maalida võimalikku koalitsiooni negatiivses ja Eestile kahjulikus valguses, õõnestades seeläbi Eesti välispoliitilist kuvandit.

"Kohtume suursaadikutega, et eile vastu võetud põhimõtted ka isiklikult üle rõhutada ning vastata küsimustele, mis on diplomaatilisel korpusel tekkinud," ütles Eesmaa.

Suursaadikuid huvitas koostöö jätkumine NATO ja Euroopa Liiduga. Samuti rändelepe, mida arutatakse valitsuskõnelustel järgmisel nädalal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov ütles pärast kohtumist, et sai kinnitust Eesti jätkuva huvi vastu sälitada häid suhteid oma naaberriikidega, sealhulgas Venemaaga. Ta ei soovinud kommenteerida, milline võiks olla vastukaja Venemaal, kui EKRE saaks valitsusse.

"Poliitika ei armasta tingivat kõneviisi. Kui nii läheb, siis kehtib Vene vanasõna: "Kui hakatakse lööma, siis nutame," ehk elame-näeme," ütles Petrov.

Leedu suursaadik Giedrius Apuokas uuris, milline on uue võimaliku koalitsiooni suhtumine Balti riikide koostöösse, eriti suurte ühisprojektide tulevik.

"Mina tahtsin küsida ja rõhutada selliste projektide olulisust Leedu jaoks nagu elektrisüsteemi sünkroniseerimine Euroopa sagedusalaga, Rail Balticu jätkumine ja ühtse gaasituru loomine koos Soomega, millega lõpuks liituks ka Poola," lausus Apuokas.

EKRE aseesimees Martin Helme ütles, et Reformierakonna laimukampaania on ületanud riigipiire ja selle näiteks on ka Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni juhi Guy Verhofstadti kiri Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele, kus ta kutsub üles loobuma valitsuskõnelustest EKRE-ga.

"Üdini liberaalne Verhofstadt, kes on kirjutanud Euroopa manifesti, milles ta rasvaste tähtedega kirjutab, et rahvuslus tuleb Euroopast välja juurida ja hävitada rahvusriigid, siis selliste inimeste poolt saada tituleeritud fašistideks... Ausalt öeldes teevad sellised siltide kleepijad endale rohkem kahju kui kellelegi teisele," sõnas Helme.

Helme sõnul on laimu levitamise taga Reformierakonna eurosaadik Urmas Paet.

Reformierakonda kuuluv Euroopa Parlamendi ALDE fraktsiooni saadik Urmas Paet kinnitas, et pole EKRE teemal Verhofstadtiga poolt sõnagi vahetanud ning tegemist on järjekordse EKRE valega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: