Elurikkuse erakond osaleb europarlamendi valimistel

Artur Talvik ja Mihkel Kangur plaanivad kandideerida europarlamenti.
Artur Talvik ja Mihkel Kangur plaanivad kandideerida europarlamenti. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu valimistel 1,2 protsendi valijate toetuse kogunud Elurikkuse erakond otsustas osaleda eelseisvatel Euroopa parlamendi valimistel.

Elurikkuse erakond teatab oma kandidaatide nimekirja aprilli alguses. Hetkel on oma nõusoleku kandideerida andnud Artur Talvik, Mihkel Kangur ja Lauri Tõnspoeg.

"Ka Euroopa parlamendi valimistel on kautsjon ja sedapuhku 2700 eurot iga kandidaadi kohta, ehk seda kas me läheme täisnimekirjaga või osalisega, määrab jällegi raha," ütles Elurikkuse erakonna juhatuse liige Lauri Tõnspoeg.

Tõnspoeg lisas, et kuna Elurikkuse erakonnas elukutselisi poliitikuid ei ole, siis keegi väga suurest rõõmust lakke ei hüppa, et ta aastateks Brüsselisse "asumisele" saadetakse.

"Aga paraku tehakse seal Eesti tuleviku jaoks olulisi otsuseid ja me peame neid meile kasulikus suunas mõjutama. Tänavused valimised on märgilise tähtsusega, et kas Euroopa Liit jätkab suveräänsete riikide liiduna või hakkab liikuma föderaalriigi poole, mille ilminguid on praegu juba näha ja siin peavad eestlased väga nutikalt asju ajama, et oma otsustusõigust ja vabadust kaitsta."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: