EKRE esinumber Euroopa Parlamendi valimistel on tõenäoliselt Mart Helme

EKRE liidrid Mart ja Martin Helme.
EKRE liidrid Mart ja Martin Helme. Autor/allikas: ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kavatseb saata Euroopa Parlamendi valimistele kandideerima kõik erakonna liidrid, esinumbriks saab tõenäoliselt EKRE esimees Mart Helme.

"Kes on esinumber me veel ei tea, kuid loomulikult on kõige suurem tõenäosus, et selle koha saab erakonna esimees (Mart Helme - ERR)," ütles EKRE juhatuse liige Jaak Madison ERR-ile.

Nimekirjas kandideerivad veel ka erakonna aseesimees Martin Helme, juhatuse liige Henn Põlluaas, Anti Poolamets ja Madison ise. Ta põhjendas EKRE kõigi juhtide kandideerimist sooviga teha võimalikult tugev nimekiri, mis tooks valimistel võimalikult head tulemuse.

Reaalseks hindas Madison ühe koha võitmist, kuid ideaaliks oleks kahe mandaadi saamine.

Madisoni sõnul hakkab küll EKRE kandidaatide nimekiri juba ilmet võtma, kuid järgmisel nädalal, enne volikogu toimuval juhatuse istungil viiakse see lõpule. "Põhimõtteliselt hakkab kokku saama, aga pole veel lõplikult sulgenud," märkis Madison.

Tema kinnitusel ei ole EKRE kandidaatide nimekirjas inimesi, kes ei ole erakonna liikmed.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail. Kandidaatide registreerimiseks esitamine algab 27. märtsil ja lõppeb 6. aprillil.

Eestist on seni valitud Europarlamenti kuus saadikut, kuid Ühendkuningriigi lahkumise korral saab Eesti seitse kohta. Euroopa Parlamendi valimise seaduse kohaselt saab erakonna nimekirjas olla kaks inimest rohkem kui on Eestile määratud kohti Europarlamendis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: