Ametist lahkumast keeldunud Jõhvi raamatukogu direktor vallandati, nõukogu liige pärib aru

{{1553248800000 | amCalendar}}
Martin Repinski valimine Jõhvi vallavanemaks.
Martin Repinski valimine Jõhvi vallavanemaks. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Jõhvi vallavalitsus eesotsas vallavanem Martin Repinskiga otsustas vallandada ametist Jõhvi raamatukogu direktori Ingrid Spitzi, kes keeldus poolte kokkuleppel ametist lahkuma. Jõhvi raamatukogu nõukogu liige Anneli Lamp nõuab Repinskilt sunnitud lahkumise kohta aru.

Spitz käis reede hommikul Jõhvi vallavanemaga kohtumas, kus talle tehti ettepanek valida: kas ta lahkub poolte kokkuleppel ametist, saades hüvitist kuue kuupalga ulatuses või ta vallandatakse tööandja maine kahjustamise ettekäändel, kirjutab Põhjarannik.

Spitz otsustas pakkumist poolte kokkuleppel ametist lahkuda mitte vastu võtta ning reede hommikul pärast kella üheksat ütles ta Põhjarannikule, et korjab asju kokku, sest vallavalitsus pidi tema töölt vabastamise küsimuse otsustama samal päeval.

Spitz ütles, et tööandja maine kahjustamiseks peab vallavalitsus asjaolu, et talle tehtud lahkumisettepanek avalikuks tuli.

Nõukogu liige nõuab vastuseid

Jõhvi raamatukogu nõukogu liige Anneli Lamp nõudis sotsiaalmeedias vallavanem Repinskilt aru, millistel alustel ta Spitzi lahkuma püüdis survestada.

"Lugupeetud Jõhvi vallavanem Martin Repinski! Mulle kui lugejale ja kirjutajale ning Jõhvi raamatukogu nõukogu liikmele jääb täiesti arusaamatuks, milliseid arenguid ja muutusi Te raamatukogu töös ootate? Me ei ole seni ühelgi raamatukogu üritusel ega raamatulaenutusleti juures kohtunud, et selle üle arutleda," kirjutab Lamp.

"Ütlete, et Teil pole raamatukogu juhatajale etteheiteid. Seda enam ei mõista, millises suunas peaks Teie arvates üks kultuuri ja vaimsust kandev asutus liikuma? Võtan vastutuse nõukogu liikmena esindada lugejaid ja teatada, et ei ole nõus Ingrid Spitzi kõrvale lükkamisega, sest meie arvates liigutakse arengutes õiges suunas. Me ei vaja pealesunnitud suunamuutust," ütleb Lamp oma pöördumises.

Spitz on üks paljudest, kelle Repinski viimastel nädalatel lahkuma on sundinud.

Sel nädalal sundis vallavalitsus ametist lahkuma ka vallavalitsuse finantsteenistuse juhi asetäitja Ellu Bloki, kellele samuti pakuti kuue kuupalga ulatuses hüvitist, eelmisel nädalal lahkus samuti poolte kokkuleppel kauaaegne vallasekretär Piia Lipp ning oma nõusoleku ettepanekule töölt lahkuda on andnud ka 19 aastat Jõhvis sotsiaalteenistust juhtinud Sirli Tammiste.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: