Jõhvi võim jätkab talle sobimatute töötajate väljatõrjumist

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvi vallavanem Martin Repinski on alustanud vallavalitsuse ja valla allasutuste töötajatega töölepingute lõpetamist. Vallavanem nentis, et eesmärk on jätta tööle vaid need, kelle plaanid oma valdkonna arendamisel lähevad kokku valla juhtide omaga.

Eelmisel suvel riigikogust Jõhvi vallavanemaks tööle tulles lubas Keskerakonda kuuluv Repinski, et ta ametnike seas suuri muudatusi ei tee.

Üheksa kuuga on tema seisukoht muutunud. Viimastel päevadel on oma töökohast ilma jäänud nii vallasekretär, sotsiaalosakonna juhataja kui ka raamatupidaja.

Reedeks peab oma otsuse tegema keskraamatukogu juhataja Ingrid Spitz. Tema sõnul oli töösuhte lõpetamise soov kummaline, sest ühtegi etteheidet tema töö kohta ei tehtud.

Repinski ütles, et tööle jäetakse need, kes tema meeskonda sobivad ning kes arendaks valda ka siis, kui ta peaks otsustama, et kasutab võimalust minna tagasi riigikogusse.

Kui paljudele töötajatele kokku on plaanis anda mõista, et nad vallavanema meeskonda ei sobi, ei soostunud Martin Repinski ütlema.

Praegu volikogus opositsioonis olev Reformierakonna fraktsiooni liige Aivar Surva oli Jõhvis vallavanemaks aastatel 2015 ja 2016 ning töötas kõigi nende ametnikega, kelle praegune võim on ametist välja surunud.

"Nad on väga head spetsialistid. Saan aru nii, et ju siis Nikolai Ossipenko ja Keskerakonna liit on otsustanud hakata tsementeerima oma positsiooni järgmisteks kohalikeks valimisteks, et kõik inimesed, kes saavad aru, mis tegelikult toimub, vahetataksegi välja /.../ Ei saa aru," rääkis Surva ajalehele Põhjarannik.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: