Rene Kundla: Martin Repinski omamoodi uuestisünd

Rene Kundla
Rene Kundla

Enne riigikogusse naasmist Jõhvis ametnike seas puhastustööd tegev Jõhvi vallavanem Martin Repinski on end pannud olukorda, kus tema sellekevadised tegevused lähevad eelmisel suvel vallavanemaks tulles antud lubadustest lahku, kommenteerib Rene Kundla.

2015. aasta riigikogu valimistel oli kitsefarmi omanikuna tuntust kogunud keskerakondlase Martin Repinski loosung: "Kui sain kitsedega hakkama, saan ka riigikogus!". Nüüd võib öelda, et riigikogus võis ta hakkama saada, kuid Jõhvis jäi ta jänni.

Välistas ta ju eelmisel suvel parlamendist Jõhvi vallavanemaks tulles, et ta uuesti riigikogusse lihtliikmeks läheb. Põhjendas ta seda järgmiselt. "Ma ei tahaks minna riigikogusse ja vajutada seal vaid nuppu. Mitte selle pärast, et see oleks mõttetu töö, ei, seal on päris palju teha, kuid ma arvan, et inimene peab edasi arenema. Mul on riigikogus päris palju tehtud just selles, mis on põllumajandusega seotud. Jõhvis tunnen, et mul on rohkem arenguruumi."

Nüüd on Repinski tõenäoliselt aru saanud, et töö riigikogus on Jõhvi valla valitsemisega võrreldes puhkekodu.

Lisaks lubas Martin Repinski vallavanemaks saades, et ta suuri muutusi ametnike ridades ei tee, kuid aja jooksul sai talle pilt selgemaks.

Kuna meelemuutusteks läks Martin Repinskil aega üheksa kuud, siis võib seda nimetada omamoodi uuestisünniks.

Martin Repinskil oli töötajatega lepingu lõpetamisel alguses argumentideks see, et nad on liiga pikalt oma ametikohal olnud ja nad ei sobi tema meeskonda. Eile laiendas Repinski seda mõtet, öeldes, et liiga pikalt ametis olnud ametnikud ei sobi Jõhvile seetõttu, et vallavanemad pidevalt vahetuvad. Sellest tulenevalt kippuvat võim järjepidevust hoidvate ametnike kätte minema. Seega võis aru saada, et kui on valla juhtimises segadus, siis olgu see põhjalik.

Teatavasti oleks Keskerakonna poolt uue vallavanema kandidaadina välja käidud praegune Jõhvi abivallavanem ja Mustvee volikogu liige Max Kaur Jõhvis viie aasta jooksul juba seitsmes vallavanem.

Märksa keerulisem on riigikokku siirduva Repinski mõttele järele jõuda teemal, et töölepingute lõpetamine on tal seotud sooviga luua Jõhvis endale lojaalset meeskonda. Repinski on seda argumenti põhjendades öelnud, et Jõhvist ta ju ära ei lähe.

Tõsi ta on, et Keskerakonna esinumbrina vallavolikokku saanuna oleks tal koduvalla juhtimisega side edasi. Siinkohal on aga Martin Repinskil läinud meelest ära võimude lahususe printsiip, sest volikogu liikmel ei ole teatavasti viisakas vallavalitsuse töösse sekkuda. Paljuski selle põhimõtte rikkumisest tingitud suppi helbivad praegu Narvas Martin Repinski ekserakonnakaaslased.

Kuid võibolla on Jõhvis ja nüüd ka Narvas toimuv lihtsalt Virumaa keskerakondlaste osav suitsukate, juhtimaks tähelepanu ära sellelt, et pärast Keskerakonna eelmisel sügisel Tapa vallas võimuletulekut on sealse vallavalitsuse koosseis paisunud koguni kümneliikmeliseks. Võrdluseks, et Tallinnas on linnavalitsuses kaheksa ning Tartus ja pindalalt Eesti suurimas omavalitsuses Saaremaa vallas on valitsuses kuus liiget. Jõhviski viis vahepeal Repinski vallavalitsuse liikmete arvu kuueni, nüüd on see kahanenud neljale.

Toimetaja: Kaupo Meiel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: