Tartu koduta loomade varjupaiga vabatahtlikud viisid koerad linna jalutama

Tartus sai pühapäeval näha omalaadset rongkäiku, mille peamised osalised olid helkurvestidega koerad.

Tartu koduta loomade varjupaiga vabatahtlikud viisid kodu ootavad koerad ühisele jalutuskäigule. Eesmärk on neljajalgsetele päris kodu leida ja inimestele näidata, et varjupaiga koer on täiesti tavaline lemmikloom, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pühapäeval jalutas varjupaigast Tartu Raekoja platsile ligi paarkümmend koera, nende seas ka mõned varjupaiga vilistlased ehk koerad, kes on nüüdseks juba kodu leidnud. Ühiseid jalutuskäike plaanivad vabatahtlikud edaspidi korraldada vähemalt korra kuus.

"Koerad saavad teistsugust kogemust, saavad rohkem erinevates kohtades käia, selle tõttu on ka hiljem tublimad ja sotsiaalsemad, ei karda võib-olla kõiki uusi asju nii väga. Me väga suureks ei saa seda jalutuskäiku ajada, me peame vaatama, et koertel see väga stressirikkaks ei lähe, et inimeste ja koerte suhtarv oleks mõistlik," selgitas koerte jalutuskäigu korraldaja Merle Leiner.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: