Tõnis Lukas on tõusmas järgmiseks kultuuriministriks

Tõnis Lukas
Tõnis Lukas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui Isamaa volikogu laupäeval uuele koalitsioonile ning ministrikohtade jaotusele oma heakskiidu annab, saab kultuuriministriks Tõnis Lukas.

"Kui nii arvatakse ja heaks kiidetakse, siis küll," ütles Lukas vastuseks ERR-i sellekohasele küsimusele. "Tegelikult on mulle juba varem teada antud, et minuga sellel kohal arvestatakse," tunnistas ta.

Lukase sõnul oli tal Isamaa esimehe Helir-Valdor Seedriga võimalikust ministrikohast juttu juba siis, kui ta Isamaa nimekirjas riigikokku kandideerida otsustas.

Lukase sõnul oleks tema esimene eelistus olnud haridus- ja teadusministri portfell, kuid teine eelistus oligi kultuuriministri koht.

"Jah, minu esimene eelistus oleks olnud haridus- ja teadusministri positsioon," ütles Lukas, lisades, et on huvitatud valitsuses töötamisest ka kultuuriministrina. "Need on kaks minu profiili, mis aladel ma olen avalikus ja tööelus tegutsenud ja aktiivne olnud. Mul on selles valdkonnas kogemusi ja tunnen end informeerituna," rääkis ta.

Riigikokku valitud Lukas ütles kolmapäeval ERR-ile, et loobus riigikokku minemisest, sest ei saanud loodavas valitsuses haridusministri kohta ning saadikutööle eelistas ta jätkata Tartu Kutsehariduskeskuses direktori kohal.

Lukas on olnud aastatel 1999–2002 haridusminister ning aastatel 2007 - 2011 haridus- ja teadusminister.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: