Venezuelas leidis aset järjekordne voolukatkestus

{{1553954340000 | amCalendar}}
Eluolu Venezuela pealinnas Caracases.
Eluolu Venezuela pealinnas Caracases. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venezuela pealinnas Caracases ja teistes suuremates linnades katkes reedel taas elektrivool, teatasid kohalikud elanikud sotsiaalmeedias.

Voolukatkestus algas tunnistajate kinnitusel kell 19.10 jättes elektrita pealinna ja mitmed suuremad linnad nagu Maracaibo, Valencia, Maracay ja San Cristobal.

Venezuela oli alles toibumas eelmisest katkestusest, mis halvas riigi mitmeteks päevadeks. Vool on katkenud viimastel nädalatel korduvalt.

Venezuela võimud kuulutasid viimati 28. märtsi järjekordse elektritkatkestuse tõttu puhkepäevaks.

Venezuela president Nicolas Maduro süüdistas teisipäeval uues üleriigilises elektrikatkestuses "terroriste", kes olid süüdanud rajatised riigi tähtsaima hüdroelektrijaama kompleksis. 

"Kurjategijad" lõid seejärel hooldustööde ajal rivist välja trafod, kirjutas Maduro Twitteris, lisades, et "riukalike terrorirünnakute" eesmärk on Venezuelat destabiliseerida. 

Rodriguez edastas Twitteris fotod leekides elektritootmisrajatistest. Varem oli Rodriguez öelnud, et katkestuse põhjustas "rünnak laadimis- ja ülekandekeskusele" Guri tammis, kust tuleb 80 protsenti 20 miljoni elanikuga riigi elektrist.

Asepresident Delcy Rodriguez teatas, et esialgu 24 tunniks suletud koolid ja töökohad jäävad suletuks veel sama kaua kolmapäeva õhtuni, et vähendada koormust elektrivõrgule. 

Elektrikatkestus halvas teisipäeval pealinna Caracase ja teised linnad, ühistransport ja veevärk ei töötanud ning generaatoriteta hoonetes - seal hulgas paljudes haiglates - valitses pimedus.

Venezuela julgeolekujõud kasutasid meeleavaldajate vastu pisargaasi

enezuela julgeolekujõud ajasid laupäeval pisargaasiga laiali meeleavaldajad, kes protestisid pealinnas Caracases ulatuslike elektrikatkestuste vastu, mis on hoidnud suurt osa riigist märtsi algusest saadik pimeduses.

AFP ajakirjanik nägi sündmuskohal, kuidas julgeolekujõud takistasid meeleavaldajaid koondumast linna lääneosa teatud punktides.

Venezuelas on märtsis toimunud kolm suurt elektrikatkestust ning opositsioonijuht Juan Guaido, keda peavad riigi ajutiseks presidendiks umbes 50 riiki, ärgitas oma toetajaid tulema tänavatele meelt avaldama.

Elektrikatkestustest viimane algas reede öösel ning selle tagajärjel jäi elektrita pealinn Caracas ja 20 riigi 23 osariigist. Laupäeval olid paljud piirkonnad jätkuvalt elektrita. Olukord on raskendanud kriisis riigi niigi keerulist majandusolukorda ja elamistingimusi veelgi.

Venezuela president Nicolás Maduro süüdistab elektrikatkestustes sabotaaži. Ekspertide hinnangul on taristu lagunemise taga aga kõige tõenäolisemalt taristu aastatepikkune unarussejätmine.

Venemaa: Venezuelas avati helikopteripilootide treeningkeskus

Vene riiklik relvafirma Rosoboronexport teatas laupäeval, et on avanud Venezuelas sõjakopteri pilootide väljaõppekeskuse. 

Helikopteripilootide väljaõppekeskus avati reedel ning seal hakkavad tööle nii "Vene kui Venezuela spetsialistid", teatas Rosoboronexport Vene uudisteagentuuridele. 

Keskus ehitati Rosoboronexporti ja Venezuela riikliku sõjatööstusfirma Cavim vahel sõlmitud lepingu alusel, teatas uudisteagentuur Interfax, viidates Vene ettevõtte esindajale Vjatšeslav Davidenkole. 

Keskuses õpetatakse piloote juhtima Venemaal ehitatud helikoptereid Mil. 

Eelmise laupäeva hilisõhtul saabus Venezuela suurimale Maquetia lennuväljale kaks Vene lennukit - transpordilennuk Antonov-124 ja väiksem hävitaja, tuues meedia andmeil Lõuna-Ameerika riiki sadakond sõdurit ja 35 tonni varustust.

Venemaa ja Hiina on Venezuela peamised liitlased. Mõlemad on laenanud selle naftarikkale riigile miljardeid dollareid, et toetada president Nicolás Maduro USA-vastast valitsust. 

Venemaa on olnud ka häälekalt vastu USA sanktsioonidele Maduro ja tema valitsuse suhtes ning otsusele tunnustada opositsioonijuht Juan Guaidód riigi ajutise presidendina. 

USA president Donald Trump on nõudnud, et Vene väed Venezuelast lahkuksid. Venemaa teatel ei ohusta nende sõdurid kedagi ning jäävad riiki nii kauaks kui vaja. 

"Nad on seotud sõjalis-tehnilise koostöö valdkonna kokkulepete täitmisega," ütles Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova neljapäeval.

Venemaa sooviks on "koostöö süvendamine (Venezuela) kaitseministeeriumiga", ütles Rosoboronexport pressiesindaja. Venezuela on Venemaa suurim klient Ladina-Ameerikas ja on saanud juba suures koguses Vene sõjatehnikat, ütles Davidenko reedel. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: