Maduro režiim ei luba Guaidol 15 aastat avaliku teenistujana töötada

{{1553796840000 | amCalendar}}
Juan Guaido.
Juan Guaido. Autor/allikas: Manaure Quintero/Reuters/Scanpix

Venezuela riigikontrolör teatas neljapäeval, et võttis opositsioonijuhilt ja rahvusassamblee spiikrilt Juan Guaidolt õiguse töötada järgmised 15 aastat avalikus teenistuses.

Elvis Amoroso teatatud samm on president Nicolas Maduro režiimi järjekordne katse suruda Guaido igapäevapoliitikast välja.

Valitsus põhjendas otsust puudujääkidega Guaido rahaasjades.

Otsus suurendab survet Guaidole, kes korraldab meeleavaldusi Maduro võimult tõrjumiseks. Guaidod peavad Venezuela ajutiseks presidendiks USA ja veel 50 riiki.

Guaido kavatseb režiimi avaliku teenistuse keeldu eirata

Venezuela opositsioonijuht ja rahvusassamblee spiiker Juan Guaido teatas neljapäeval, et ei tunnista režiimi otsust keelata tal töötada järgmised 15 aastat avalikus teenistuses.

Korraldus, mille väljastas varem neljapäeval riigikontrolör Elvis Amoroso, on kehtetu, lausus Guaido.

"Ta pole riigikontrolör... Legitiimne kongress on ainus, kel on võimutäius riigikontrolöri ametisse määrata," ütles ta.

Venezuela ühekojaline kongress, mis kannab nime rahvusassamblee, on opositsiooni kätes ja ainus institutsioon, mis pole president Nicolas Maduro ja tema režiimi kontrolli all.

Riigi ülemkohus ja 2017. aastal Maduro loodud rööpne seadusandlik kogu võtab regulaarselt vastu otsuseid, millega tühistatakse rahvusassamblee režiimivastaseid otsuseid.

Rahvusassamblee omalt poolt sageli eirab või tühistab tema sõnul valitsemisõiguseta režiimi otsuseid. Assamblee rõhutab, et põhiseaduse järgi juhib riiki Guaido.

USA ja veel 50 riiki on sellega päri ning nad peavad Guaidod Venezuela ajutiseks presidendiks.

USA nimetas Guaidóle Venezuelas kehtestatud keeldu naeruväärseks

USA nimetas neljapeäval naeruväärseks Venezuela režiimi otsust keelata opositsioonijuhil ja rahvusassamblee spiikril Juan Guaidol 15 aastaks riigiametis töötamine. 

"See on naeruväärne," lausus Ühendriikide välisministeeriumi pressiesindaja Robert Palladino 15-aastase töötamiskeelu kohta, millest teatas Venezuela riigitelevisioonis riigikontrolör Elvis Amoroso.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: