Meedia: Venezuelas maandus Vene eraldusmärkidega transpordilennuk

Vene transpordilennuk Caracase lennuväljal 24. märtsil.
Vene transpordilennuk Caracase lennuväljal 24. märtsil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venezuela suurimale lennuväljale on saabunud Venemaa eraldusmärkidega transpordilennuk, mis väidetavalt tõi riiki Vene sõdureid, teatas uudisteagentuuri AFP ajakirjanik.

Lennukit nähti Maquetia lennuväljal Caracase lähedal, mida valvab Venezuela rahvuskaart.

Kohalik sõltumatu ajakirjanik Javier Mayorca kirjutas Twitteris, et laupäeva hilisõhtul saabus lennuväljale kaks Vene lennukit - transpordilennuk Antonov-124 ja väiksem hävitaja. 

Mayorca sõnul olid neis 100 Vene sõdurit koos 35 tonni varustusega ning kindralstaabi mobilisatsioonivalitsuse ülem kindral Vassili Tonkoškurov.

Sotsiaalmeediasse postitatud pildil Vene eraldusmärkidega lennukist võis näha lennuvälja maandumisrajal askeldavaid mundris mehi. 

Venezuela võimud ei ole Vene lennuki saabumist kinnitanud ning Vene suursaatkond on keeldunud kommenteerimast teavet, mida on laialdaselt kajastatud Venezuela meedias. 

Venemaa ja Hiina on Venezuela peamised liitlased. Mõlemad on laenanud selle naftarikkale riigile miljardeid dollareid, et toetada president Nicolas Maduro USA-vastast valitsust. 

Venemaa on olnud ka häälekalt vastu USA sanktsioonidele Maduro ja tema valitsuse suhtes ning otsusele tunnustada opositsioonijuht Juan Guaidod riigi ajutise presidendina. 

USA president Donald Trump omakorda on hoiatanud, et Venezuela suhtes on "kõik variandid" laual. 

Venemaa on andnud varem oma toetusest Madurole märku, kui saatis mullu detsembris Venezuelasse õppustele kaks pommitajat Tu-160. 

Vene president Vladimir Putin on ka varem suunanud oma sõjaväge USA strateegiale väljakutset esitama, nagu näiteks Süürias ja Ukrainas.

Kuid saabumine Ladina-Ameerikasse, eelkõige Venezuelasse põhjustab USA relvajõududele peavalu ning on ka poliitiline test Trumpile, kes on hoidunud Putinit otsesõnu kritiseerimast. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: