Galerii: uue riigikogu saadikud andsid ametivande

Neljapäeva ennelõunal kogunes avaistungile märtsi alguses valitud uus riigikogu koosseis, mille liikmed andsid pärast presidendi kõnet ametivande.

Istung algas tehniliste probleemidega, kui korralikult ei hakanud tööle saadikute laual asuvad puldid, mille nuppu vajutades saanuks läbi viia kohalolekukontrolli. Seepeale ütles avaistungit juhatanud vabariigi valimiskomisjoni esimees Meelis Eerik silma järgi, et kõik on kohal. Kõik siiski kohal polnud. Isamaa liige Mihhail Lotman ei saanud osaleda, kuna tal olid muud kohustused Tartus.

Riigikogu liikme vande luges ette parlamendi vanim liige Enn Eesmaa Keskerakonnast, seepeale käisid saadikud tähestiku järjekorras vannet allkirjastamast. Muu hulgas tegi riigikogu noorim liige, Ruuben Kaalep EKRE-st pärast allkirja andmist mitmemõttelise žesti. Pildilgi näha olev käemärk tähendab "OK"-d, kuid seda on viimastel aastatel hakatud kasutama ka kui viidet valge rassi ülemvõimule.

"See on hea tuju märk," selgitas Ruuben Kaalep pärast ametivande andmist ajakirjanikele, kirjutab Õhtuleht.

Täpsustuste peale, et tegu on ka rassistliku märgiga, mis viitab valgete ülemvõimule, ütles Kaalep: "See on absurd! See on absurd! Siin ei olnud mitte midagi seesugust."

Pärast vande andmist valivad saadikud endi seast riigikogu juhatuse liikmed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: