Reps: pole kahtlustki, et see pole meie ideaalne koalitsioon

Keskerakonna juhatuse liige, tõenäoliselt haridusministri kohal jätkav Mailis Reps tunnistas, et koalitsioon EKRE ja Isamaaga ei ole partei valijate jaoks ideaalne.

Keskerakonna toetus on küsitluste kohaselt pärast valimisi märgatavalt kukkunud nii vanemate kui muukeelsete valijate hulgas. Reps ütles ETV saates "Esimene stuudio", et see on väga murettekitav, kuigi oli samas ka ootuspärane.

"Ei ole ju kahtlustki, et see pole meie ideaalne valijakoalitsioon, aga nii need hääled välja tulid. Ja peab tunnistama, et ei eeldanud meie, et me sellise mandaatide hulgaga jääme ja keegi ju ei eeldanud ka, et sotsid sellise mandaatide hulga saavad või et Eesti 200 sisse ei tule. Neid koalitsiooni alternatiive oli mõttes veidi teistes kombinatsioonides," rääkis Reps.

Keskerakonna venekeelseid valijaid rahustas Reps sellega, et koalitsioonilepingusse said sisse väga tähtsad punktid, mida ka valijad soovisid. "Loomulikult kodakondsuspoliitika on meile oluline, keelepoliitika, oluline on seista venekeelsete ja teiste valijate õiglustunde eest - need on selgelt koalitsioonileppes sees ja seda sellises koalitsioonis," ütles ta.

Vastandumise teema osas palus Reps kannatust. "Nüüd teine teema loomulikult on see, et kogu selline vastandumine, rahvuslik vihkamine - sellega lihtsalt me palume hetkel anda kannatust. Ja kui me ikkagi pikalt näeme, et selline retoorika jätkub, eks loomulikult peame siis ka meie võib-olla natuke rohkem julgemalt sel teemal sõna võtma," rääkis Reps, viidates EKRE retoorikale.

Reps loodab, et europarlamendi valimised toovad rahu ja EKRE tõmbab oma retoorikas siis tagasi. Ta kinnitas, et EKRE tõestas koalitsiooniläbirääkimistel, et kui oli vaja leida kompromisse ja sõnastusi, siis olid partei esindajad väga konstruktiivsed.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: