Riigikogu liikmed moodustasid 27 parlamendirühma ja kümme toetusrühma

{{1554793980000 | amCalendar}}
Riigikogu XIV koosseisu avaistung
Riigikogu XIV koosseisu avaistung Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogus on teisipäevase seisuga moodustatud 27 parlamendirühma ja viis toetusrühma.

Parlamendirühmade liikmed

Eesti-Jaapani toetusrühma esimees on Kaido Höövelson ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma liikmed on Marek Jürgenson, Tarmo Tamm, Maria Jufereva-Skuratovski, Erki Savisaar, Kersti Sarapuu, Anneli Ott, Kalev Kallo, Taavi Rõivas, Jüri Ratas, Madis Milling, Mihhail Lotman, Yoko Alender, Aivar Kokk, Anti Poolamets, Raivo Tamm, Johannes Kert ja Leo Kunnas.

Eesti-Hiina parlamendirühma esimees on Kalev Kallo ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Dmitri Dmitrijev, Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Jüri Jaanson, Maria Jufereva-Skuratovski, Marek Jürgenson, Jaanus Karilaid, Aivar Kokk, Siret Kotka-Repinski, Tõnis Mölder, Jüri Ratas, Kersti Sarapuu, Erki Savisaar, Sven Sester, Andres Sutt, Tarmo Tamm ja Urve Tiidus.

Eesti–Portugali parlamendirühma esimees on Aivar Sõerd ja parlamendirühma kuuluvad Merry Aart, Annely Akkermann, Yoko Alender, Jüri Jaanson, Johannes Kert, Aivar Kokk, Kalle Palling, Andres Sutt, Raivo Tamm ning Vilja Toomast.

Eesti–Tšehhi parlamendirühma esimees on Aivar Sõerd ja parlamendirühma kuuluvad Helle-Moonika Helme, Kalle Palling, Andres Sutt ning Raivo Tamm.

Eesti–Soome parlamendirühma esimees on Kalle Palling ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Annely Akkermann, Johannes Kert, Ants Laaneots, Jüri Jaanson, Urve Tiidus, Jürgen Ligi, Hanno Pevkur, Taavi Rõivas, Andres Sutt, Aivar Sõerd, Arto Aas, Yoko Alender, Heidy Purga, Kristen Michal, Madis Milling, Kalle Laanet, Jüri Ratas, Anneli Ott, Anti Poolamets, Dmitri Dmitrijev, Tarmo Tamm, Aivar Kokk, Leo Kunnas, Kristina Šmigun-Vähi, Raivo Tamm ja Andres Metsoja.

Eesti–Saksamaa parlamendirühma esimees on Kalle Palling ja aseesimees Katri Raik. Parlamendirühma kuuluvad Eerik-Niiles Kross, Annely Akkermann, Johannes Kert, Jüri Jaanson, Jürgen Ligi, Hanno Pevkur, Taavi Rõivas, Maris Lauri, Andres Sutt, Aivar Sõerd, Arto Aas, Yoko Alender, Heidy Purga, Kalle Laanet, Jüri Ratas, Tarmo Tamm, Vilja Toomast ja Raivo Tamm.

Eesti–USA parlamendirühma esimees on Andres Sutt ning aseesimehed Keit Pentus-Rosimannus ja Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Aivar Sõerd, Maris Lauri, Arto Aas, Yoko Alender, Kristen Michal, Madis Milling, Hele Everaus, Kalle Laanet, Kalle Palling, Hanno Pevkur, Eerik-Niiles Kross, Aivar Kokk, Kalvi Kõva, Maria Jufereva-Skuratovski, Dmitri Dmitrijev, Raivo Tamm, Mihhail Lotman, Erki Savisaar, Jüri Ratas, Taavi Rõivas, Urve Tiidus, Kristina Šmigun-Vähi, Jüri Jaanson, Mart Helme ja Helle-Moonika Helme.

Eesti–Läti parlamendirühma esimees on Aadu Must ja aseesimees Yoko Alender. Parlamendirühma kuuluvad Jaak Aab, Yoko Alender, Ruuben Kaalep, Uno Kaskpeit, Johannes Kert, Jaak Madison, Anneli Ott, Siim Pohlak, Erki Savisaar, Andres Sutt ja Tarmo Tamm.

Eesti-Tai Kuningriigi parlamendirühma esimees on Valdo Randpere ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Aivar Sõerd, Vilja Toomast, Kalle Palling, Andres Sutt, Yoko Alender, Kalle Laanet, Madis Milling, Heidy Purga, Annely Akkermann, Andres Metsoja, Aivar Kokk ja Jüri Jaanson.

Eesti–Ukraina parlamendirühma esimees on Johannes Kert ja parlamendirühma liikmed on Merry Aart, Riho Breivel, Jüri Jaanson, Ruuben Kaalep, Uno Kaskpeit, Tarmo Kruusimäe, Leo Kunnas, Ants Laaneots, Mihhail Lotman, Madis Milling, Taavi Rõivas, Sven Sester, Andres Sutt, Tarmo Tamm, Raivo Tamm ning Vilja Toomast.

Eesti–Leedu parlamendirühma esimees on Taavi Rõivas ja aseesimees Erki Savisaar. Parlamendirühma kuuluvad Andres Sutt, Aivar Sõerd, Johannes Kert ja Jüri Ratas.

Eesti–Korea Vabariigi parlamendirühma esimees on Urve Tiidus ja aseesimees Sven Sester, lisaks kuulub parlamendirühma Aivar Kokk.

Eesti–Austria parlamendirühma esimees on Jaak Madison ja aseesimees Vilja Toomast. Parlamendirühma kuuluvad Siim Pohlak, Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Peeter Ernits, Jaak Valge, Urmas Reitelmann, Merry Aart, Kert Kingo, Alar Laneman, Raivo Tamm ja Kalle Palling.

Eesti-Ungari parlamendirühma esimees on Jaak Madison. Parlamendirühma kuuluvad Siim Pohlak, Helle-Moonika Helme, Martin Helme, Mart Helme, Peeter Ernits, Uno Kaskpeit, Ruuben Kaalep, Jaak Valge, Urmas Reitelmann, Riho Breivel, Raivo Tamm, Leo Kunnas ja Anti Poolamets.

Eesti–Suurbritannia parlamendirühma esimees on Maris Lauri ning aseesimehed Yoko Alender ja Kersti Sarapuu. Parlamendirühma kuuluvad Arto Aas, Annely Akkermann, Jüri Jaanson, Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Martin Helme, Kaja Kallas, Johannes Kert, Eerik- Niiles Kross, Aivar Kokk, Leo Kunnas, Ants Laaneots, Alar Laneman, Jürgen Ligi, Jaak Madison, Kalle Palling, Keit Pentus-Rosimannus, Hanno Pevkur, Heidy Purga, Taavi Rõivas, Sven Sester, Andres Sutt, Aivar Sõerd, Raivo Tamm ja Tarmo Tamm.

Eesti–Taani parlamendirühma esimees on Yoko Alender ja aseesimees Maris Lauri. Parlamendirühma liikmed on Johannes Kert, Ants Laaneots, Kalle Palling ja Aivar Sõerd.

Eesti–Iisraeli parlamendirühma esimees on Keit Pentus-Rosimannus. Parlamendirühma liikmed on Helle-Moonika Helme, Mart Helme, Martin Helme, Jüri Jaanson, Johannes Kert, Aivar Kokk, Eerik-Niiles Kross, Jürgen Ligi, Mihhail Lotman, Kristen Michal, Aivar Sõerd ja Vilja Toomast.

Eesti–Venemaa parlamendirühma esimees on Aadu Must ja aseesimees Aivar Sõerd. Parlamendirühma kuuluvad Dmitri Dmitrijev, Maria Jufereva-Skuratovski, Mihhail Korb, Siret Kotka-Repinski, Igor Kravtšenko, Jaak Madison, Erki Savisaar, Helir-Valdor Seeder ja Sven Sester.

Eesti–Moldova parlamendirühma esimees on Erki Savisaar ja aseesimees Sven Sester.  Parlamendirühma kuuluvad Siret Kotka-Repinski, Aadu Must, Anneli Ott, Tarmo Tamm, Dmitri Dmitrijev, Viktor Vassiljev, Valdo Randpere, Helir-Valdor Seeder ja Aivar Kokk.

Eesti–Tuneesia parlamendirühma esimees on Dmitri Dmitrijev ja aseesimees Sven Sester.  Parlamendirühma kuuluvad Erki Savisaar ja Valdo Randpere.

Eesti–Rumeenia parlamendirühma esimees on Erki Savisaar ja aseesimees Sven Sester. Parlamendirühma kuuluvad Aadu Must, Anneli Ott, Dmitri Dmitrijev, Valdo Randpere, Helir-Valdor Seeder, Ruuben Kaalep ja Aivar Kokk.

Eesti–Prantsusmaa parlamendirühma esimees on Andres Sutt ja aseesimees Hele Everaus. Parlamendirühma liikmed on Kaja Kallas, Kalev Kallo, Johannes Kert, Eerik-Niiles Kross, Maris Lauri, Keit Pentus-Rosimannus, Taavi Rõivas, Kersti Sarapuu, Aivar Sõerd, Kristina Šmigun-Vähi, Raivo Tamm, Tarmo Tamm ja Vilja Toomast.

Eesti–Luksemburgi parlamendirühma esimees on Andres Sutt ja aseesimees Raivo Tamm. Parlamendirühma kuuluvad Taavi Rõivas ja Aivar Sõerd.

Eesti–India parlamendirühma esimees on Sven Sester ja aseesimees Yoko Alender. Parlamendirühma kuuluvad Jüri Jaanson, Aivar Kokk, Erki Savisaar, Andres Sutt, Aivar Sõerd ja Raivo Tamm.

Eesti–Aserbaidžaani parlamendirühma esimees on Sven Sester ja aseesimees Mihhail Korb. Parlamendirühma liikmed on Igor Kravtšenko, Kalle Laanet, Aadu Must, Erki Savisaar ja Aivar Sõerd.

Eesti–Hispaania parlamendirühma esimees on Raivo Tamm ja aseesimees Vilja Toomast. Parlamendirühma kuuluvad Tarmo Kruusimäe, Erki Savisaar, Andres Sutt, Aivar Sõerd ja Tarmo Tamm.

Eesti–Monaco parlamendirühma esimees on Raivo Tamm ja aseesimees Aivar Sõerd. Parlamendirühma kuuluvad Tarmo Kruusimäe ja Sven Sester.

Toetusrühmade liikmed

Pärnumaa toetusrühma esimees on Andres Metsoja ja aseesimees Annely Akkermann. Toetusrühma kuuluvad Alar Laneman, Jüri Jaanson, Kadri Simson ja Mart Helme.

Tallinna–Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma esimees on Kristen Michal ja aseesimees Erki Savisaar. Toetusrühma kuuluvad Kalle Laanet, Vilja Toomast, Kalle Palling, Jüri Jaanson, Keit Pentus-Rosimannus, Urve Tiidus, Marko Mihkelson, Taavi Rõivas, Arto Aas, Yoko Alender, Heidy Purga, Martin Helme, Sven Sester, Aivar Kokk, Andres Metsoja, Kalvi Kõva, Kalev Kallo, Eerik-Niiles Kross, Maria Jufereva-Skuratovski, Leo Kunnas ja Kaido Höövelson.

Saarte toetusrühma esimees on Urve Tiidus ja toetusrühma kuuluvad Kalle Laanet, Heiki Kranich, Enn Eesmaa, Helle-Moonika Helme, Urmas Reitelmann, Tarmo Tamm, Andres Sutt ning Kristina Šmigun-Vähi.

Spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma liikmed on Jüri Jaanson, Kristina Šmigun-Vähi, Ants Laaneots, Johannes Kert, Annely Akkermann, Heidy Purga, Kalle Palling, Aivar Kokk, Yoko Alender, Aivar Sõerd, Andres Sutt, Taavi Rõivas, Hanno Pevkur, Raivo Tamm, Anneli Ott, Sven Sester ja Kaido Höövelson.

Rail Balticu toetusrühma esimees on Andres Metsoja ja aseesimees Kalle Palling. Toetusrühma kuuluvad Urmas Reinsalu, Sven Sester, Jüri Luik, Annely Akkermann, Mihhail Korb, Jüri Jaanson, Yoko Alender, Vilja Toomast, Kristen Michal, Erki Savisaar, Kadri Simson, Madis Milling, Taavi Rõivas, Maria Jufereva-Skuratovski, Kristina Šmigun-Vähi, Johannes Kert, Andres Sutt ja Arto Aas.

Kiusamisvaba kooli toetusrühma esimees on Maria Jufereva-Skuratovski ja aseesimees Katri Raik. Toetusrühma kuuluvad Marek Jürgenson, Dmitri Dmitrijev, Kaido Höövelson, Igor Kravtšenko, Tõnis Mölder, Riina Sikkut, Anneli Ott, Kersti Sarapuu, Aadu Must, Mihhail Korb, Kristina Šmigun-Vähi, Kalle Palling, Marina Kaljurand, Ivari Padar, Martin Helme, Yoko Alender ja Keit Pentus-Rosimannus.

Ida-Virumaa toetusrühma esimees on Dmitri Dmitrijev ja aseesimees Katri Raik. Toetusrühma liikmed on Riina Sikkut, Ivari Padar, Jevgeni Ossinovski, Eerik-Niiles Kross, Marina Kaljurand, Jaak Aab, Riho Breivel, Mihhail Stalnuhhin, Mihhail Korb, Alar Laneman, Maria Jufereva-Skuratovski, Erki Savisaar, Johannes Kert, Igor Kravtšenko, Maris Lauri ja Jaak Valge.

Transiidi ja logistika toetusrühma esimees on Aivar Kokk ja aseesimees Erki Savisaar. Toetusrühma kuuluvad Sven Sester, Jaanus Karilaid, Kristen Michal, Kalle Laanet, Igor Kravtšenko, Aivar Sõerd ja Helle-Moonika Helme.

Vabatahtliku pääste toetusrühma esimees on Madis Milling ja aseesimees Kaido Höövelson. Toetusrühma liikmed on Annely Akkermann, Johannes Kert, Andrus Seeme, Kristina Šmigun-Vähi, Kalle Laanet, Kalvi Kõva, Tarmo Kruusimäe ja Jaak Madison.

Eesti metsavendluse traditsiooni hoidmise toetusrühma kuuluvad Eerik-Niiles Kross, Johannes Kert, Madis Milling, Ants Laaneots, Ivari Padar, Mihhail Lotman, Urmas Reinsalu, Leo Kunnas, Ruuben Kaalep, Aivar Sõerd, Raivo Tamm, Alar Laneman ja Tarmo Kruusimäe.

Riigikogus moodustatud parlamendirühmad aitavad riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada Eestit mujal maailmas.

Toetusrühmade kaudu saavad parlamendi üksikliikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale, toetada või kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: