Mnuchin: Valge Maja arutas Trumpi maksuandmeid enne demokraatide taotlust

USA president Donald Trump Valge Maja juures.
USA president Donald Trump Valge Maja juures. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Valge Maja advokaadid konsulteerisid president Donald Trumpi maksudeklaratsiooni osas rahandusministeeriumi ametnikega enne, kui demokraadid sellele ametlikult ligipääsu taotlesid, ütles rahandusminister Steven Mnuchin teisipäeval.

Demokraadid nõudsid läinud nädalal ametlikult kuue aasta ulatuses Trumpi ja tema äriorganisatsiooni maksuandmete avalikustamist.

Valge Maja on lubanud, et demokraadid "ei näe neid kunagi".

Mnuchin ütles teisipäeval kongressile tunnistust andes, et ametnikud vaatavad demokraatide taotluse üle. Ta lisas, et oleks ennatlik arutada lõplikku otsust.

Samas avaldas Mnuchin, et rahandusministeeriumi ametnikud suhtlesid maksudeklaratsiooni teemal Valge Majaga juba enne demokraatide taotlust, ehkki ministri sõnul polnud ta selle asjaga isiklikult seotud.

"Meie õigusbüroo pidas enne kirja saamist vestlusi Valge Maja õigusjuhiga," lausus Mnuchin esindajatekoja eelarvekomitee ees.

Kõnelused olid "täielikult informatiivsed", ütles Mnuchin ja lisas, et talle ei ole nende sisu avaldatud.

Trump murdis 2016. aasta valimistel pikaaegset tava, mille järgi presidendikandidaadid avalikustavad oma maksuandmed. Seda on teinud enamus presidente alates 1970-ndatest, ehkki seadusega seda ei nõuta.

"Ma usun, et need presidendid esitasid oma andmed vabatahtlikult," ütles Mnuchin. "Nad tegid individuaalsed otsused. Üldine avalikkus tegi president Trumpi valides otsuse valida ta ilma maksuandmeteta."

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: