Tallinn ehitab saksa gümnaasiumi täiesti uueks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna saksa gümnaasiumi välisilme peaks pärast renoveerimist olema selline.
Tallinna saksa gümnaasiumi välisilme peaks pärast renoveerimist olema selline. Autor/allikas: ConArte OÜ

Mustamäel asuva Tallinna saksa gümnaasiumi remont algas jaanuaris ning lõppeb tänavu detsembris. Lisaks remondile ehitatakse koolihoone madalamale osale juurde kaks korrust ning rekonstrueeritakse staadion.

"Tallinna saksa gümnaasiumi hoone ei vasta tänapäevastele nõuetele, seda nii õpikeskkonna kvaliteedi kui ka mahutavuse poolest. Remondiga saab kool uued tänapäevased töötingimused ning laheneb ka ruumiprobleem," ütles Tallinna haridusameti haldusosakonna juhataja Anti Sirkel.

Nii koolihoone, selle tehnosüsteemid kui ka krundil olevad rajatised rekonstrueeritakse täielikult. Hoone madalamale osale ehitatakse peale kaks korrust õppeklasside tarvis ning seal hakkavad asuma väikeklassid ja arvutiklassid. Lisaks ehitatakse suuremaks kooli söökla ja saal ning rekonstrueeritakse staadion.

Rajatakse ka päris omapäraseid asju, näiteks saab koolihoonel olema 400-ruutmeetrine katuseterrass koos katusehaljastusega. Spordirajatistest saab kool kaks tänavakorvpalliväljakut, välitrenažöörid, normidega viiakse vastavusse ka kooli ujula.

Senise kaheksa algklassiruumi asemel saab neid olema 12 ning ühe väikeklassi asemel neli. Kool saab ka loodusainete labori koos vajaliku erimööbliga. Kokku saavad klassiruumid ja koridorid 3000 ruutmeetrit lisapinda.

Aatrium. Autor: ConArte OÜ

Ehitustööd lähevad maksma umbes 10,5 miljonit eurot, millele lisandub sisustuse, ehitusjärelevalve ja ekspertiisi maksumus. Renoveerimist rahastab Tallinna linn oma eelarvest.

Remondi ajal tegutseb Tallinna saksa gümnaasium Vilde teel asuva endise Tallinna 37. keskkooli ruumides, 2. ja 3. klass kasutavad ka Tallinna 53. keskkooli ruume. Et õpilaste koolitee muutus sellega pikemaks, on koolitunnid remondi ajal viie minuti võrra lühemad ehk 40 minuti pikkused.

Tallinna saksa gümnaasiumis õpib praegu 926 õpilast. Kuivõrd 2018. aastal Cumulus Consultingu poolt läbi viidud uuringu "Tallinna linna lasteaia- ja koolikohtade vajaduse hinnang aastateks 2018–2040" andmetel kasvab õpilaste arv Mustamäe linnaosas jätkuvalt, siis selle põhjal võib prognoosida ka Tallinna saksa gümnaasiumi õpilaste arvu kasvu, ütles Anti Sirkel.

Tallinna saksa gümnaasiumit rekonstrueerivad Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ. Projekti koostas arhitektuuribüroo ConArte OÜ.

Tallinna saksa gümnaasium tegutseb aastast 1980, toona oli kooli nimeks Tallinna 54. keskkool.

Tallinna saksa gümnaasiumi eskiisjoonis. Autor: ConArte OÜ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: