Iisraeli vasturünnakutes Gaza sektorile hukkus 19 inimest

{{1557069120000 | amCalendar}}
Foto: Hatem Moussa/AP Photo/Scanpix

Iisraeli vasturünnakutes islamistliku Hamasi juhitavale Gaza sektorile sai pühapäeval surma 19 inimest, teatas pühapäeva õhtul enklaavi tervishoiuministeerium.

Vähemalt kuus hukkunut on sissid, kes on seotud Hamasi või sellega lähedase rühmitusega Islamidžihaad. Ohvrite seas olid ka rase naine ja tema väikelaps.

Iisraeli poolel hukkus Ashkeloni linnas palestiinlaste raketitules neli inimest. Kolm ohvritest olid Iisraeli kodanikud, neljanda päritolu pole veel täpsustatud.

Iisraeli sihtmärkide seas oli Palestiina enklaavi sisejulgeoleku peakorter, mis hävitati, teatas siseministeerium.

Laupäeval alanud palestiinlaste raketituli ja Iisraeli vastulöögid jätkusid ka pühapäeva õhtul. 

Iisraeli vasturünnakutes hukkus Palestiina relvarühmituse komandör

Iisraeli vasturünnakutes Gaza sektorile sai surma Palestiina relvarühmituse üks komandöre, Gaza ametiisikute sõnul oli tegemist Iisraeli pühapäevaste rünnakute viienda ohvriga.

Gaza tervishoiuministeeriumi andmeil oli hukkunu Hamasi sõjalise tiiva üks juhte Hamad al-Khodoriga (34).

Iisraeli relvajõudude sõnul tapeti mees täppisrünnakuga. Väidetavalt oli ta seotud Iraani rahaülekannetega "Gaza sektoris tegutsevatele terroriorganisatsioonidele".

Sõjaväe avalduses on öeldud, et Khodori kandis oma valuutavahetusfirma kaudu üle suuri summasid Hamasi sõjalisele tiivale, Palestiina Islamidžihaadile ja teistele Gaza sektori terroriorganisatsioonidele. 

Iisrael oli tema ettevõtte Hamad Co. for Exchange/Al Wefaq Co. for Exchange kandnud juba aasta tagasi terroriorganisatsioonide nimekirja.

Iisraeli relvajõud korraldasid pühapäeval mitmeid kättemaksurünnakuid Gaza sektorile pärast seda, kui Palestiina raketid tabasid Iisrali linnu. 

Iisraeli Ashkeloni linnas hukkus palestiinlaste raketitules kolm inimest. Üks ohvreist oli iisraellane, kuid teiste päritolu ei ole politsei täpsustanud.

Olukord eskaleerus laupäeval, kui Gaza sektorist Iisraeli pihta massiivne raketituli avati. 

Gazast tulistatud rakett tappis Iisraelis kolm inimest

Iisraelis Ashkeloni linnas sai Gaza sektorist lähtunud raketitules pühapäeval surma kolm inimest.

Iisreli politsei andmeil tabas üks rakett Gaza piiri lähedal asuva linna tööstuspiirkonda. Politsei pressiesindaja Micky Rosenfeldi sõnul on üks hukkunu iisraellane, ent kahe ohvri päritolu kohta tal seni andmeid pole. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: