Vene reisilennuki hädamaandumisel hukkus kardetavasti 41 inimest

{{1557074640000 | amCalendar}}
Foto: Dmitri Smirnov/Twitter

Moskvas Šeremetjevo rahvusvahelisel lennuväljal hädamaandumise teinud lennuk süttis pühapäeval põlema, õnnetuses sai kardetavasti surma 41 inimest, kelle seas kaks last, teatasid Venemaa võimuesindajad.

"Koos meeskonnaga oli lennuki pardal 78 inimest. Ajakohastatud info kohaselt pääses eluga 37 inimest," kirjutati ametliku uurimiskomisjoni avalduses.

Aerofloti lennukis oli õnnetushetkel 73 reisijat ja viis meeskonnaliiget.

Meedia info kohaselt on tegemist lennukitüübiga Suhoi Superjet 100. Hädaolukord tekkis õhusõidukis umbes 30 minutit pärast õhkutõusmist. Lennuk oli teel Murmanskisse ja pöördus tagasi.

Sotsiaalmeedias levisid videod põlevast lennukist, kus on näha ka inimeste evakueerimine. Taevasse kerkis paks must suits.

Õnnetuse asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaaluurimisega.

"Uurijad alustavad peagi reisijate, tunnistajate ning lennufirma- ja lennujaamatöötajate küsitlemisega. Läbi uuritakse asjassepuutuvad tehnilised dokumendid," ütles uurimiskomisjoni esindaja Svetlana Petrenko.

"Lennuk üritas hädamaandumist, kuid esimesel korral see ei õnnestunud. Teisel korral tabas telik tugevasti maandumisrada ja siis lennuki tagaosa, mille järel puhkes tulekahju," kirjeldas üks pealtnägija Interfaxile.

Lennufirma Aeroflot avalduse kohaselt võisid mootorid tõenäoliselt süttida siiski juba õhus.

Peaminister Dmitri Medvedev andis käsu eriuurimiskomitee moodustamiseks õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks.

Õnnetusega seoses suunati mitmed saabuvad lennud teistele lennuväljadele Moskvas või Nižni Novgorodis. Arvatakse, et juhtunu mõjutab lennuliiklust Moskvas veel mitu päeva.

Tunnistaja ütles uudisteagentuurile AFP, et päästetöötajad saabusid kohale kiiresti, kuid ei saanud koheselt leeke kustutatud.

"See õudus ja tragöödia leidis aset otse meie silme all," ütles terminalist sündmusi jälginud Aljona Osokina.

AFP andmetel oli enamik ohvreid pärit Murmanski piirkonnast, kus algab esmaspäeval kolmepäevane lein. Viimastel andmetel sai õnnetuses surma ka üks USA kodanik.

Uurimiskomitee hinnangul on õnnetuse põhjuste osas veel vara oletusi teha.

Venemaa presidendi Vladimir Putini eestkõneleja sõnas, et riigipea saatis juba kaastundeavaldused ohvrite omastele.

— Дмитрий Смирнов (@dimsmirnov175) May 5, 2019

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: