Reformierakonda hakkab ringhäälingunõukogus Purga asemel esindama Randpere

{{1557216780000 | amCalendar}}
Valdo Randpere
Valdo Randpere Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon otsustas, et neid hakkab rahvusringhäälingu nõukogus (RHN) Heidy Purga asemel esindama Valdo Randpere.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) saadab nõukokku Urmas Reitelmanni. Vahetus oli neil vaja teha, kuna senine liige Martin Helme asus ministriametisse.

Riigikogu peab oma liikmete hulgast valima RHN-i uued esindajad igast fraktsioonist kuna praeguste saadikute volitused saavad seoses uue riigikogu koosseisu ametisse asumisega läbi.

Keskerakonnast jätkab RHN-is Marika Tuus-Laul Keskerakonnast, Isamaa poolt jääb nõukogu koosseisu Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Kalvi Kõva soovib nõukogu liikme kohast loobuda ja sotsiaaldemokraadid esitavad sellele kohale Jevgeni Ossinovski kandidatuuri.

RHN-i praeguse koosseisu esimees on Rein Veidemann. Ekspertidena kuuluvad sinna Agu Uudelepp, Paavo Nõgene ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt, kes jätkavad ametis.

Ettepanekud täiskogule tegi teisipäeval riigikogu kultuurikkomisjon. Komisjoni esimees Aadu Must sõnas, et meedia, sealhulgas ka avalik-õigusliku meedia sõltumatus ja töövabadus on viimasel ajal väga terava tähelepanu all olnud. "ERRi nõukogu kui rahvusringhäälingu kõrgeima juhtimisorgani üks ülesanne on tagada ERRi töötajatele toimetamisvabadus," ütles Must. "Kandidaadid on pea kõik meediakogemusega ja saavad ERRile tagada tööle keskendumise ning toimetustele sõltumatuse."

Lisaks otsustas kultuurikomisjon täna esitada riigikogule ka Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu ja Rahvusooperi nõukogu liikmekandidaadid.

Rahvusraamatukogu nõukogu liikmekandidaadid on Riigikogu liikmed Signe Kivi, Mihhail Lotman ja Peeter Rahnel ning valdkonna ekspertidest liikmekandidaadid Andres Kollist ja Priit Pirsko.

Rahvusooperi nõukogusse liikmete kinnitamiseks esitab kultuurikomisjon täiskogule riigikogu liikmed Enn Eesmaa, Helle-Moonika Helme ja Urve Tiiduse.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: