Eesti Kontsert jõudis pärast keerulist aastat kasumisse

Autor/allikas: Eesti Kontsert

2017. aastal palju riske võtnud ja ligi 320 000 euroga miinusesse jäänud Eesti Kontsert suutis möödunud majandusaasta plusspoolel lõpetada. Käive kasvas üle miljoni euro võrra ja puhaskasum oli 18 705 eurot.

Oma majandusaasta aruandes märgib organisatsioon, et 2018. aastale vajutas positiivse pitseri EV100 juubeliprogramm, mis väljendus riigi toetusel suurenenud muusikaekspordis.

Näiteks Eesti Rahvusmeeskoor käis oma kontsertidega viiel välisreisil, andes kokku 21 kontserti. Ansambel Hortus Musicus esines nii Varssavis, Roomas, Rootsis, Venemaal, Mallorcal kui Armeenias. Vokaalansambel Estonian Voices esines New Yorgis ja Londonis mainekatel festivalidel.

Olulise märgina EV100 välissündmuste seas tõi Eesti Kontsert välja ka Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni ühisteose "Aadama passioon" etendused Berliini Konzerthausis.

2018. aasta kevadhooaja kava jäi Eesti Kontserdi hinnangul esialgsest plaanitust kahvatumaks ning suures osas oli põhjuseks 2017. aasta lõpul kinnitatud kärpekava, mistõttu oldi sunnitud mitmest tähelepanuväärsest, ent kulukast projektist loobuma.

"Kokkuvõttes võib 2018. aastat Eesti Kontserdi elus lugeda üsna turbulentseks, mis algas suhteliselt ilmetu ja hüpliku kevadhooajaga ning jätkus märksa sisukama sügishooajaga, kus siiski probleeme külastatavusega mitmete kontsertide juures," seisab aruandes.

Lisaks varjutasid sügishooaega pikale veninud Eesti Kontserdi uue juhatuse liikme valimisprotsess.

"Pideva meediahuvi kaasnähtusena võimendusid mitmed varem uudiskünnist mitte ületanud Eesti Kontserdi probleemid, nii finantsilised kui ka Hortus Musicuse halduslikud juhtumid, mis paratamatult tekitasid asutusele tugevaid mainekujunduslikke haavu, eelkõige tundlike muusikaringkondade silmis. Probleem, millega kindlasti järgnevate aastate jooksul tuleb tõsiselt ja järjekindlalt tegeleda," sedastab Eesti Kontsert.

Kasumisse jõudis kontserdiorganisatsioon üle mitme aasta, sest eelmisel aastal laialt kõlapinda leidnud 319 764 euro suuruse kahjumi kõrval jäädi ka 2016. aastal 15 920 euroga kahjumisse.

Eesti Kontserdi käive on viimastel aastatel järjest suurenenud: 2016. aastal oli see ligi 8,4 miljonit, 2017. aastal ligi 8,8 miljonit ja eelmisel aastal 9,8 miljonit eurot. Sihtasutuse aastaaruande bilansimaht oli 31. detsembri seisuga ligi 20,1 miljonit eurot.

Eesti Kontserdis oli mullu 161 töötajat. Aasta jooksul anti 1175 kontserti ja kuulajaid oli kokku 228 025. Nende hulgas oli 78 välismaal antud kontserti üle 44 000 kuulajaga.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: