President nimetas Clyde Kulli suursaadikuks Prantsusmaal

Clyde Kull
Clyde Kull Autor/allikas: Anette Parksepp/ERR

President Kersti Kaljulaid nimetas Clyde Kulli Eesti uueks suursaadikuks Prantsusmaal.

Riigipea nimetan Clyde Kulli Eesti uueks suursaadikuks Prantsusmaal ning kutsus samas tagasi senise suursaadiku Alar Streimanni, selgub presidendi koduleheküljelt. 

Tänavu veebruaris nimetas riigipea Kulli Eesti uueks suursaadikuks Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juures ning Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) juures ning kutsus tagasi Alar Streimanni, senise suursaadiku nende organisatsioonide juures. Eesti suursaadik OECD ning UNESCO juures resideerub Prantsusmaal Pariisis.

Clyde Kull on diplomaatilisel tööl alates 1991. aastast. Aastatel 1991-1992 oli ta Eesti esindaja Euroopa julgeoleku- ja koostöökonverentsi (CSCE - praegune OSCE) juures, 1992-1996 Eesti suursaadik Belgias, Hollandis ja Luksemburgis ning NATO juures ja aastatel 1992-1997 suursaadik Euroopa Liidu juures.

Aastatel 1998.-1999. aastal Kull välisministeeriumi asekantslerina majandus- ja konsulaarküsimustes. Alates 2000. aastast oli ta Eesti alaline esindaja Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis.

Aastatel 2004-2008 oli Kull Eesti suursaadik Saksamaal, pärast seda asus ta tööle välisministeeriumi poliitikaosakonna direktori ametikohale. Aastal 2010 sai Kull välisministeeriumi poliitika asekantsleriks.

2012. aastal nimetas president Kulli suursaadikuks esindajaks alaliste esindajate komitees ehk Coreper I komitees.

President nimetas Andres Unga suursaadikuks Hiinas

Pesident Kersti Kaljulaid nimetas Andres Unga Eesti suursaadikuks Hiinas. 

Riigipea nimetas Andres Unga Eesti uueks suursaadikuks Hiinas ning kutsus samas tagasi senise suursaadiku Marten Koka, selgub presidendi koduleheküljelt. 

Unga töötab välisministeeriumis 1991. aastast, kus ta on töötanud protokolliosakonna peadirektori kui ka personaliosakonna peadirektorina. Aastatel 1996–2000 oli Unga suursaadik Rootsis, 2003–2007 suursaadik Kreekas ning 2007–2012 Hiinas.

Aastatel 2012–2015 töötas Unga Tallinnas mitteresideeriva suursaadikuna Kagu-Aasia ja Okeaania riikides ning ta oli akrediteeritud Austraalia Ühenduse juurde, Filipiinidele, Indoneesiasse, Malaisiasse, Singapuri , Taisse ja Uus-Meremaale.

Alates 2015. aasta augustist kuni käesoleva aastani oli Unga suursaadik Austraalias.

Mullu septembris nimetas riigipea Unga Eesti suursaadikuks Tongas ja Vanuatus ning tänavu aprillis suursaadikuks Samoal.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: