Eesti uus suursaadik OECD juures Clyde Kull andis üle volikirja

Eesti alaline esindaja majandusliku koostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) juures suursaadik Clyde Kull andis teisipäeval organisatsiooni peakorteris Pariisis üle volikirja OECD peasekretär Angel Gurriale.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid Kull ja Gurria OECD riikide ja maailma majanduse ees seisvaid väljakutseid infotehnoloogia valdkonnas.

"OECD on jätkuvalt üks olulisemaid rahvusvahelisi organisatsioone jätkusuutliku arengu tagamiseks. OECD põhjalikud analüüsid ja riikide nõustamine tööstuse automatiseerimise, digitaliseerimise ja tehisintellekti valdkonnas aitavad meil tagada kestliku ja keskkonnasõbraliku majanduse arengu," ütles Kull.

Samuti arutasid Kull ja Gurria võimalusi, kuidas Eesti saaks OECD-le jagada oma kogemusi e-valitsemises ja hariduses.

Clyde Kull on sündinud 1959. aastal Võrus ja lõpetanud 1985. aastal Moskva riikliku rahvusvaheliste suhete instituudi. Eesti välisteenistuses töötab ta 1991. aastast. Aastail 1992-1996 oli Clyde Kull Eesti suursaadik Belgias ning Eesti alaline esindaja NATO juures, aastail 1992-1997 esindas Kull Eestit Euroopa Liidu juures Brüsselis, aastail 2000-2004 ÜRO peakorteri ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Genfis. Aastail 2004-2008 oli ta suursaadik Saksamaal. 2012. aastast 2019. aasta suveni oli Kull Eesti alalise esinduse Euroopa Liidu juures asejuht ja esindaja alaliste esindajate komitees. Suursaadik Kull on määratud Eesti suursaadikuks Prantsusmaal ning resideerib Pariisis.

Clyde Kull valdab inglise, prantsuse, saksa, rootsi, soome ja vene keelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: