ERR Riias: Levitsi hinnangul tuleks Läti muuta sallivamaks ja kaasaegsemaks

Läti uueks presidendiks valitud Egils Levits peab oma töö peamiseks eesmärgiks arendada Lätit nii, et lastel oleks seal hea elada. Levitsi hinnangul tuleks Läti muuta sallivamaks ja kaasaegsemaks.

Egils Levits kandideeris Läti presidendiks teist korda - eelmisel korral nelja aasta eest jäi ta alla Raimonds Vejonisele ja veel varem ütles ta kandideerimisest ise ära, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seegi kord pakkus ta välja Rahvuslaste Ühendus, kuid ta sai kogu koalitsiooni kandidaadiks.

"Kandidaat räägib viit keelt - prantsuse, inglise ja saksa keel on tema igapäevased töökeeled. Teiseks, ta on riigiasjades väga pädev," ütles Rahvuslaste Ühenduse esimees Raivis Dzintars.

Egils Levitsi kõrval kandideerisid presidendiks ka õiguskantsler Juris Jansons ja seimi liige Didzis Šmits.

Esimest korda valiti president seimis avalikul hääletusel - saadikud täitsid küll valimissedeleid, kuid neil olid nimed peal. Egils Levits kogus 61 poolthäält ehk kümne võrra rohkem kui olnuks riigipeaks saamiseks vaja.

"Töö Läti riikluse kindlustamisel ei lõpe kunagi. Meie ülesanne on teha nii, et järgmistele põlvedele jääks tugev, kaitstud ja roheline Läti. Nendele suurtele ülesannetele keskendub kogu mu presidenditöö," rääkis Levits.

Levits on olnud Rahvarinde üks juhte, taasiseseisvumise deklaratsiooni ja põhiseaduse preambula üks autoreid, minster ja Läti suursaadik mitmes riigis. Kahe presidendi ajal on ta juhtinud ühiskondlikel alustel tegutsenud konstitutsiooniõiguse komisjoni.

Egils Levitsi ametiaeg algab juulis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: