Galerii: Läti uus president Eesti kolleegil külas

Esmaspäeval ametisse astunud Läti uus president Egils Levits saabus kolmapäeval Eestisse töövisiidile, mille käigus kohtus Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ja riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga.

Riigipead Kaljulaid ja Levits kinnitasid pressikonverentsil, et seisavad Euroopas ühiste väärtuste eest. Samuti rõhutas president Kaljulaid, et Eesti ja Läti peaksid lisaks piiriülesele digikoostöö suurendamisele alustama ka ühise pakendringlusega.

Eesti riigipea tunnistas, et omavahelisel kohtumisel tuli jutuks ka õlu. "Me rääkisime ka õllest. Mitte hinnast ja maksudest, vaid sellest, mis jääb õllest järele. See on purk või pudel. Peame koos edasi liikuma ja looma esimese ühise piiriülese pakendiringluse süsteemi, mis oleks eeskujuks terves Euroopas," ütles Kaljulaid. Ta avaldas heameelt, et selles suunas on astutud juba esimesed konkreetsed sammud. "Küsimus pole ju tegelikult purkides ja pudelites. See on küsimus keskkonnast, Läänemerest, meie põhjapoolkerast, meie planeedist. See võib tunduda väikese sammuna, kuid keskkonnaprobleemide ja kliimakriiside vastu võitlemisel saame edasi liikuda ainult siis, kui kõik teevad oma osa," selgitas president Kaljulaid.

Kaljulaid rõhutas veel, et lisaks füüsilistele ühendustele tuleb tihendada ka kahe riigi vahelist digitaalset läbikäimist.

Riigipead arutasid kohtumisel veel pikemalt ka kahe riigi kaitsekoostööd, energeetikaküsimusi ning võimalikku koostööd erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides.

Läti president Egils Levits on täna Eestis töövisiidil, mille käigus kohtub ka peaministri ja riigikogu esimehega ning külastab Maarjamäe memoriaali.

Läti sajaliikmeline seim valis Euroopa Kohtu kohtuniku Levitsi riigipeaks 29. mail 61 poolthäälega.

Esmaspäeval, 8. juulil andis Levits seimi ees ametivande.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: