Eesti mõistis karmilt hukka valimised Lõuna-Osseetias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hoiatussilt Gruusia ja selle separatistliku Lõuna-Osseetia piirkonna piiril.
Hoiatussilt Gruusia ja selle separatistliku Lõuna-Osseetia piirkonna piiril. Autor/allikas: David Mdzinarishvili/Reuters/Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul mõistab Eesti tugevalt hukka niinimetatud parlamendivalimiste läbiviimise Lõuna-Osseetia regioonis Gruusias.

"Täna (pühapäeval – toim.) toimuvad niinimetatud valimised on ebaseaduslikud ja me ei saa tunnustada antud valimiste tulemusi. Sellised ebaseaduslikud sammud õõnestavad jõupingutusi leida rahumeelne lahendus konfliktile ning seavad ohtu turvalisuse ja stabiilsuse regioonis. Kutsume Venemaad ülesse lõpetama tänaseni kestev rahvusvahelise õiguse rikkumine Gruusias ning täitma 12. augusti 2008. aasta rahulepet," märkis Reinsalu.

Välisministri sõnul taaskinnitab Eesti täielikku toetust Gruusia suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele rahvusvaheliselt tunnustatud piirides. "Lõuna-Osseetia ja Abhaasia on Gruusia lahutamatud osad," märgiti välismistri avalduses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: