Kaljurand kulutas kampaaniale 2330 eurot

{{1561537140000 | amCalendar}}
Marina Kaljurand ja sotsid valimisvõitu tähistamas
Marina Kaljurand ja sotsid valimisvõitu tähistamas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Euroopa Parlamendi valimiste edukaim kandidaat Marina Kaljurand kulutas valimiskampaaniale 2330 eurot, mis kõik tulid tema isiklikest vahenditest.

Valimistel 65 549 häält saanud Kaljurand tegi 768 euro eest reklaami SA Kultuurileht, 74 euro eest Facebookis ning reklaamtrükistele kulus tal 1488 eurot.

Isikliku kampaania kulud kattis Kaljurand 100 protsenti isiklikest vahenditest, selgub Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni veebilehel avaldatud kampaaniaaruandest.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideerinud Indrek Tarand kulutas kampaaniale 672 eurot ning Ivari Padar 14 eurot.

Reformierakond

Reformierakonna nimekirjas tegi kulukaima isikliku kampaania Andrus Ansip - temal kulus kampaaniale 10 000 eurot, mis läks interneti reklaamile.

Urmas Paetil kulus kampaaniale 5677 eurot, mis kõik oli reklaam Facebookis. Sellest 5297 eurot kattis Paet isiklike vahenditega.

Yoko Alender märkis kuludeks 35 eurot.

Eesti 200

Eesti 200 kandidaatidest on ERJK lehel ära toodud samuti kolme kandidaadid isiklikud kampaaniakulud.

Neist kulukaim oli Kaupo Kutsari kampaania - tema reklaamid erinevates meediaväljaannetes ja sotsiaalmeedias läksid maksma 14 201 eurot. Triin saag kulutas 1242 eurot ja Kristina Kallas 147 eurot.

EKRE

EKRE kandidaatidest on ERJK lehel ära toodud vaid Anti Poolametsa isikliku kampaania kulud, mis olid 5993 eurot. Suurim kulu, 1578 eurot oli tal raadioreklaam OÜ-s Ring FM Media. Poolamets tegi ka reklaami Facebookis. Kampaaniat rahastas ta isiklikest vahenditest.

Üksikkandidaadid

Varasemast on oma kampaaniakulude ülevaate esitanud üksikkandidaadina kandideerinud Raimond Kaljulaid, kes kulutas europarlamendi valimistel 95 240 eurot.

26. mail toimunud Euroopa Parlamendi valimise kampaaniaaruannete esitamise tähtaeg oli 24. juuni. Kolmapäeva hommikul polnud ERJK veebilehel avaldatud Isamaa ja Keskerakonna kandidaatide isiklike kampaaniakulude aruandeid.

Isamaast öeldi ERR-ile, et nende kandidaadid isiklikku kampaaniat ei teinud ja europarlamendi valimiste kampaania rahastamine käis erakonna vahenditega.

Kui palju erakonnad teises kvartalis kulutasid, sh eurovalimistele, saab teada teise kvartali aruannetest, mis avaldatakse 10. juuli paiku.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: