USA kongress eraldas 4,6 miljardit dollarit täiendavat piirirahastust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
USA piiril El Pasos võimude poolt kinni peetud illegaalsed immigrandid. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi allus neljapäeval president Donald Trumpi vabariiklaste survele, kui kongress kiitis heaks 4,6 miljardit dollarit erakorralist abi olukorra leevendamiseks lõunapiiril.

Esindajatekoda järgis päev varem meetme heaks kiitnud senati eeskuju, toetades parteideüleste häältega 305-102 eelnõu, mis nüüd rändab presidendi lauale.

USA kaks suurparteid on vaielnud rahastuse üle kuid.

Pelosi ja demokraadid olid soovinud täiendada seda viisil, mis taganuks parema kaitse migrandilastele, ent andsid lõpuks vabariiklastele järgi.

"Lõppude lõpuks on meil vaja tagada, et laste kaitsmiseks vajalikud ressursid oleksid saadaval," lausus Pelosi demokraatidele enne hääletust.

Erakorraline raha kujutab endas hädavajalikku süsti USA-Mehhiko piiril asuvatesse rajatistesse, kus lapsed elavad räpastes tingimustes, sageli seebi, hambapasta või dušita, kus täiskasvanute järelevalve on kasin ja toit ebapiisav.

Meede suunab raha muu hulgas sisejulgeolekuministeeriumile ja tervishoiuministeeriumile, mis ägavad riiki peamiselt Kesk-Ameerikast saabuvate sisserändajate hulga all.

Vabariiklased veensid, et meede peab hõlmama ka kümneid miljoneid dollareid ületunnitasu ning muu palga tarvis piiril töötavale personalile, volitusi sõjaväelaste paigutamiseks sinna ning ka volitusi uurida inimsmugeldamist.

"Terve mõistus pääses täna kongressis võidule parteilise kallutatuse üle," lausus esindajatekoja vabariiklaste vähemuse liider Kevin McCarthy, kelle sõnul võiksid kaks erakonda nüüd üheskoos püüda parandada riigi "katkist immigratsioonisüsteemi".

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: