Trump paljastas kogemata USA-Mehhiko rändeleppe lisa

USA president Donald Trump USA-Mehhiko rändeleppe lisaga lehvitamas
USA president Donald Trump USA-Mehhiko rändeleppe lisaga lehvitamas Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

USA president Donald Trump paljastas teisipäeval kogemata, et Mehhiko oli nõus astuma karmimaid õiguslikke samme Ühendriikidesse pürgivate Kesk-Ameerika migrantide peatamiseks, kui esialgsed meetmed 45 päeva jooksul tulemust ei anna.

Trump lehvitas Valge Maja juures fotograafide ees pabereid, millel tema sõnul oli rände ohjeldamise kokkulepe, mille kahe riigi ametnikud reedel saavutasid, et vältida USA imporditolle Mehhikole.

Fotodelt nähtub, et Mehhiko lubab jõustada või kehtestada teatud siseriiklikke seadusi, kui Washington algselt lubatud meetmetega rahule ei jää.

Mehhiko on lubanud viia lõunapiirile täiendavalt 6000 kaardiväelast ning laiendada asüülitaotlejate tagasivõtmist ajaks, mil USA nende taotlust menetleb.

Kui USA valitsus 45 päeva pärast leiab, et tulemused ei ole piisavad, öeldakse dokumendis, astub Mehhiko valitsus siseriiklike seaduste alusel vajalikke samme kokkuleppe jõustamiseks.

Selleks saab Mehhiko valitsus veel 45 päeva.

Milles täiendavad meetmed seisnevad, paljastusest ei selgu.

Washington ütles eelmisel nädalal, et soovib Mehhiko nõustumist "turvalise kolmanda riigi" poliitikaga, mis tähendab, et Mehhiko territooriumile sisenevad migrandid peavad taotlema asüüli seal, mitte Ühendriikides.

Trump vihjas esmaspäeval Mehhikoga sõlmitud rändeleppe salaprotokollile, mis vajab Mehhiko parlamendi heakskiitu ja hoiatas, et kui seda ei saada, kehtestab USA imporditollid.

Teisipäeval kiitis ta, et "Mehhiko teeb piiril head tööd, ta tõesti aitab meid".

Mehhiko välisminister Marcelo Ebrard, kes pidas Washingtonis kokkuleppeni jõudnud läbirääkimisi, on salaprotokolli olemasolu korduvalt eitanud.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: