USA võimude teatel vähenesid märgatavalt kinnipidamised lõunapiiril

USA piiril El Pasos võimude poolt kinni peetud illegaalsed immigrandid.
USA piiril El Pasos võimude poolt kinni peetud illegaalsed immigrandid. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA sisejulgeolekuministri kohusetäitja Kevin McAleenan teatas neljapäeval, et pärast Mehhikoga sõlmitud lepingut vähenesid juulis lõunapiiril dokumentideta migrantide kinnipidamised 21 protsenti.

USA piirivalveagendid pidasid kinni või tõkestasid juulis 82 000 ebaseadusliku sisserändaja piiriületamise. Juunis oli vastavaks arvuks 104 000 ja mais 144 000.

USA immigratsiooniametnikud tegid kolmapäeval haarangu mitmes Mississippi osariigi toidutöötlemise tehases ning vähemalt viimase aastakümne suurimas haarangus peeti kinni 680 enamjaolt latiinost töölist.

Haarang kavandati kuid tagasi ning see viidi ellu vaid mõni tund enne seda, kui president Donald Trump külastas Texase osariigis asuvat El Pasot.

Haarang toimus Jacksoni linna lähistel paiknevates asulates, mille tööealine elanikkond on suuresti latiinodest immigrandid.

USA administratsioon peatas märtsis abi Guatemalale, El Salvadorile ja Hondurasele pärast seda, kui president Donald Trump heitis kolmele riigile ette, et nad ei tee midagi migrantide voolu takistamiseks.

Trump on ähvardanud lõunanaabreid uute suurte kaubandustariifidega, kui nood ei asu aktiivselt rändevoogu peatama. Pinged on mõnevõrra järele andnud pärast seda, kui Mehhiko viis juunis piirile tuhandeid julgeolekujõudude liikmeid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: