Galerii: SDE europarlamendi valimisnimekirja juhib Marina Kaljurand

{{1554473880000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) kinnitas reedel Euroopa Parlamendi valimisnimekirja. Nimekirja veab Marina Kaljurand.

SDE ridades kandideerivad lisaks Kaljurannale europarlamenti veel Sven Mikser, Ivari Padar, Eiki Nestor,  Katri Raik, Triin Toomesaar, Marianne Mikko, Monika Haukanõmm ja Indrek Tarand.

Sotsiaaldemokraatide europarlamendi valimisnimekirja üheksale kohale kandideeris 11 poliitikut, mis tähendab, et nimekirjast jäid välja Silver Meikar ja Tanel Talve.

Kaljurand ütles erakonnakaaslastele peetud kõnes, et sarnaselt Eestiga vajab ka Euroopa täna ühendajaid ja mitte lõhkujaid. "Koostöö ja ühtsus on taganud Euroopale aastakümneteks rahu ning Eestile kindlama iseseisvuse ja julgeoleku kui eales varem. Kõige selle nimel tuleb päevast päeva tööd teha, ja seda tööd tahan ma jätkata," kõneles ta.

Kaljurand lisas, et ta ei näe Eesti rahva tulevikku väljaspool Euroopa Liitu. "Mida ühtsem on Euroopa Liit, seda tugevam on Eesti riik ja õnnelikum Eesti rahvas. Kui minna vastandumise ja lammutamise teed, siis ootab Eestit Euroopa mahajäetud ääremaa saatus ning inimestel pole lootustki heaolule kasvule," ütles Kaljurand.

Ta tõi sotsiaaldemokraatide trumbina esile kuulumise Euroopa Parlamendi ühte mõjukamasse fraktsiooni – Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni. "Erinevalt näiteks Reformierakonnast ja Keskerakonnast oleme me koos nendega, kellel on europarlamendis suurimaid sõna- ja otsustamisõigusi. See tähendab, et me oleme sama laua taga otsustajatega ja meie kaudu jõuab Eesti hääl otsustajateni," lausus Kaljurand.

SDE manifest: "Tugev Eesti ühtses Euroopas"

Sotsiaaldemokraadid lähevad Euroopa Parlamendi valimistele manifestiga "Tugev Eesti ühtses Euroopas". Manifest rõhub erakonna teatel sellele, et ühtses ja tugevas Euroopa Liidus on Eesti rahvuslikud huvid kõige paremini kaitstud.

"Tugev Euroopa Liit on Eestile vajalik julgeoleku ja rahu, aga ka majanduse stabiilse arengu ning inimeste heaolu tagatisena. Eesti on tugev, kui Euroopa on avatud, võrdne ja turvaline," seisab SDE valimismanifestis.

"Me seisame üheselt  ka keeleliselt ja kultuuriliselt mitmekesise Euroopa eest  - just sest on nii meie rikkus kui ka tugevus," kinnitas kahel korral europarlamenti valitud Ivari Padar.

"Nagu kõigil suurtel organisatsioonidel on ka Euroopa Liidul oma hädad,  aga Euroopa Liidu puhul on vaieldamatult tegu eduka projektiga, mis on taganud Euroopale rahu ja millest on võitnud kõik Euroopa rahvad. Kõigest sellest on kantud ka meie programm," selgitas Padar.

Euroopa Parlamendi liikmetena lubavad Eestist valitud sotsiaaldemokraadid pühenduda kaheksale suurele ülesandele. Padar tõstis esile väljakutsed ühtse põllumajanduspoliitika vallas, kuhu kulub ligi 40 protsenti ühenduse eelarvest. 

"Ääretult oluline on siin eri liikmesriikide põllumajandustootjate võrdne kohtlemine. Võrdsed otsetoetused peavad kehtima kõikide riikide põllumeestele. Eesti põllumehed ootavad õiglast põllumajanduspoliitikat," rääkis Padar.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: