Politsei otsis läbi Ühendatud Vasakpartei ühe liidri kodu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mstislav Rusakov ja Alisa Blintsova

Politsei otsis teisipäeval läbi Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) ja MTÜ Vene kool Eestis juhatuse liikme Mstislav Rusakovi kodu ning hiljem ka ühenduse kontori, kuid Rusakovi kinni ei peetud.

Prokuratuuri teatel toimus läbiotsimine karistusseadustiku paragrahv 281 alusel, mis puudutab ebaõigete andmete esitamist kohturegistri pidajale, Eesti väärtpaberite keskregistrile, abieluvararegistrile, notarile ja kohtutäiturile. "Rusakovi keegi kinni ei pidanud," ütles prokuratuuri esindaja ERR-i venekeelsele portaalile.

Rusakovi kolleegi ühendusest Vene kool Eestis Alisa Blintsova teatel võttis politsei mehe kodust kaasa elektroonilised andmekandjad ja sidevahendid ning samuti mõned paberdokumendid.

"Mstislavi abikaasalt saadud info kohaselt suundus politsei koos Rusakoviga Vene kool Eestis büroosse Tuukri tänaval, mis samuti läbi otsiti," ütles Blintsova ERR-ile.

Rahvusringhäälingu venekeelsel toimetusel ei ole õnnestunud Rusakovi endaga veel rääkida, kuna tema mobiiltelefon on välja lülitatud.

Rusakov on EÜVP liige ning oli mõnda aega ka selle esimees. Detsembri alguses pöördusid kuus EÜVP liiget eesotsas Julia Sommeriga prokuratuuri poole palvega algatada kriminaalasi sama erakonna liikmete Rusakovi, Alisa Blintsova ja Dmitri Suhhoruslovi vastu, kuna viimased tegid äriregistris muudatusi erakonna liikmete nimekirjas. Kolmik esindab konkureerivat tiiba EÜVP-s, mis võitleb parteis võimu saamise nimel.

Pöördumise alusel algatas prokuratuur karistusseadustiku paragrahv 281 alusel kriminaalasja. Kui ERR-i venekeelne portaal esmaspäeval uurimise kohta küsis, kinnitas prokuratuur, et käib aktiivne menetlus, teisipäeval saabus aga teade läbiotsimisest Rusakovi juures.

Sommeri ja Rusakovi leeride võitlus kandus ka riigikogu valimistele, kus mõlemad esitasid oma nimekirja, kuid valimiskomisjon arvestas neist viimast, Sommeri toetajate esitatud 11-liikmelist kandidaatide nimekirja.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Sergei Mihhailov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: