Bussiga liiklusõnnetused on viimastel aastatel sagenenud

Viimastel aastatel on järjest suurenenud nende liiklusõnnetuste arv, kus üks osapool on buss.

Tänavu on selliseid õnnetusi olnud juba 60. Nendes on vigastada saanud 99 ning hukkunud üks inimene, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eelmisel aastal oli samaks ajaks juhtunud 51 bussiga liiklusõnnetust. Nendes sai vigastada 73 ja hukkus üks inimene.

Käesolev aasta algas liikluses traagiliselt. 29. jaanuari varahommikul sai Tallinnas Lasnamäel toimunud veoki ja liinibussi kokkupõrkes vigastada kümme inimest. Kahe reisija seisund oli raske ning ühel üliraske ja nädal hiljem ta suri. Liiklusõnnetuse põhjustas tähelepanematus.

2018. aasta 24. jaanuaril toimus hukkunuga bussiõnnetus Tartu maanteel Ardu alevikus, kus liinibuss sõitis tagant sisse pidurdavale veokile. Bussijuht suri haiglas. Haiglasse toimetati veel kolm reisijat, kes olid saanud raskemaid vigastusi.

2018. aasta aprillis sõitis Keila-Haapsalu maanteel teelt välja liinibuss, mis vajus külili. Õnnetuse põhjustas libe tee.

2018. aasta augustis sai Jõgevamaal Mustvee vallas liinibussi ja sõduauto kokkupõrkes viga kaheksa inimest. Sõiduauto keeras kõrvalteelt bussile ette ja buss paiskus kraavi.

Väiksemad õnnetused bussidega on juhtunud äkkpidurduste tagajärjel ning reisijad on kukkunud ja viga saanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: