Norstati uuring: Reformierakonna toetus läheneb 40 protsendile

Reformierakonna esinumbri Andrus Ansipi valimisplakat
Reformierakonna esinumbri Andrus Ansipi valimisplakat Autor/allikas: Reformierakond

Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel iganädalaselt inimeste erakondlikku eelistust uuriv Norstat mõõtis 22. juuliks Reformierakonnale rekordiliselt kõrge toetusnäitaja, mis hakkab varsti ületama 40 protsendi piiri.

Perioodil 15.-22. juuli märkis 39,1 protsenti vastanutest, et nende eelistus kuulub Reformierakonnale. Veel juuli alguses oli see näitaja 31,9 ja juuli keskel 37,7 protsenti, viimase nelja nädala koondtulemus ulatub aga 36,5 protsendini.

Teisel kohal jätkav Keskerakond jääb Reformierakonnast juba pikalt maha. Viimase nädala küsitluse põhjal oli nende toetusprotsent 18,3, viimase nelja nädala koondtulemuse põhjal aga 18,9. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tegi viimasel nädalal 16,6-protsendilise tulemuse, viimase nelja nädala koondnäitaja on neil aga 16,6.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa populaarsus on suhteliselt võrdne - kui viimasel nädalal oleks andnud neile oma hääle vastavalt 7,6 ja 7,7 protsenti vastanutest, siis nelja nädala koondtulemuse järgi on ees SDE, omades 9,8 toetusprotsenti Isamaa 8,4 vastu.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,9 protsenti ning opositsioonierakondi 46,3 protsenti. Valimiste järgselt mõõdetud tulemuste võrdluses on tegemist vastavalt madalaima ning kõrgeima tulemusega.

Eesti 200 viimase nelja nädala koondtulemus annab toetuseks 4,2 protsenti. 

Küsitluse valimiks oli Norstati teatel ligikaudu 4000 inimest.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: