Sillamäe saab nelja miljoni euro toel uuendatud rannapromenaadi

Vaade Sillamäele
Vaade Sillamäele Autor/allikas: Ingvar Pärnamäe

Sügisel algab neli miljonit eurot maksva Sillamäe rannapromenaadi ehitamine, mis muudab sadama ja kesklinna vahele jääva mereäärse piirkonna rohkete võimalustega puhkealaks, kirjutab Põhjarannik.

Tulevase rannapromenaadi pikkus on ligikaudu 640 meetrit ja see paikneb paar aastat tagasi põhjaliku uuenduskuuri järel Sillamäe uueks uhkuseks saanud Mere puiestee ja sadama juurde ulatuva Veski tänava vahel. Järgmises etapis on promenaadi sadamapoolsesse otsa kavas rajada ka jahi- ja paadisadam.

Promenaad asub suuremalt osalt maakitsusel, mis jääb mere ja Sõtke jõe vahele. Promenaadi ja linna ühendamiseks rekonstrueeritakse üks olemasolev sild ja ehitatakse juurde kaks uut silda, millele lisatakse ka leedvalgustus. Olemasolevale pruulikoja sillale lisatakse käsipuud ja valgustus. Suurem osa jalakäijatele, jalgratturitele ja teistele spordiharrastajatele mõeldud vähemalt kolme meetri laiusest promenaadi põhiteest kaetakse projekti kohaselt klinkertellisega. Kergliiklustee kõrvale on kavandatud looklev rada. Osaliselt on tee eraldatud merekaldast kindlustusmüüriga, kirjutab Põhjarannik .

Promenaadi äärde rajatakse kaks pallimänguväljakut, virgestusala ja mitu lastemänguväljakut ning seiklusrada koos üle Sõtke jõe viiva Robinsoni sillaga. Aga samuti mitmetasandiline ligemale seitsme meetri kõrgune vaatetorn ja 2,5 meetri kõrgune majakas. Rajatakse ka mitmed kaldakindlustused, tugimüürid, trepistikud, puitterrasside platvormid, vabaõhulava ja Sillamäe esmamainija Thor Bruggeni nime kandev kohvik. Promenaadivalgustus rajatakse muutuva pikkusega postide mustriga. Trepistikele ja sildadele paigaldatakse valgustusribad. Haljastuses rõhutatakse allvalgustitega väärtuslike puude võrasid. Rajatakse ka seitse kolmemeetrise lehtriga purskkaevu. Tegemist on teekattesse süvendatud valgustatud šampanja tüüpi veejoaga purskkaevudega, mis on varustatud lisaks leedvalgustuse ja aurugeneraatoritega.

Sillamäe linnavalitsus kinnitas sel nädalal rannapromenaadi ehitushanke võitjaks
AS-i Nordecon, kelle hinnapakkumine oli koos käibemaksuga 4,055 miljonit eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: